دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۰

دریغ از یک گزارش درباره سرنوشت پول‌های بلوکه شده

شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
«رئیس‌کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی» گفت: برخی تفاوت‌ها و رویکردها ارائه رقم پول‌های بلوکه شده را تحت تاثیر خود قرار‌داده است.
دریغ از یک گزارش درباره سرنوشت پول‌های بلوکه شده
به گزارش خدمت؛ محمدرضا پورابراهیمی، با‌ اشاره به سرنوشت پول‌های بلوکه شده ایران و ارائه آمار دقیقی از مجموع این پول‌ها، گفت: گزارش‌هایی از آمار پول‌های بلوکه شده دو سال گذشته مطرح شده بود و به‌عنوان مثال، به تفکیک کشورها این آمارها وجود داشت.

وی افزود: عددهای این آمار بیانگر این بود که مثلا ایران در کشوری 20 میلیارد دلار و در کشور دیگری 10 میلیارد دلار پول بلوکه شده دارد که البته این ارقام مربوط به انتهای دولت آقای احمدی‌نژاد و ابتدای دولت آقای روحانی بود.

«رئیس‌کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی» تاکید کرد: در حال حاضر ما اطلاعاتی از وصول و یا تهاتر این پول‌ها در مدت زمان سپری شده در دولت آقای روحانی نداریم.

پور ابراهیمی تصریح کرد: البته دولت زمانی که قصد داشت به مبحث برجام ورود کند، همواره عدد پول‌های بلوکه شده را بالا می‌برد؛ ولی زمانی که مذاکرات و موضوع برجام به پایان رسید، این عدد را خیلی پایین اعلام می‌کرد و گفت چه کسی گفته عدد پول‌های بلوکه شده بالاست. تا این‌که کار به جایی رسید که عنوان شد ما بدهکار هم هستیم و حتی باید یک پول هم به حساب برخی از کشورها واریز کنیم که این جای تعجب داشت؛ بنابراین این تفاوت‌ها و رویکردها نهایتا آخرین وضعیت را نامعلوم گذاشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: حتما ما می‌توانیم گزارشات این موضوع را از دولت اخذ کنیم؛ چرا که ما به هیچ وجه اطلاعاتی از وصول یا تهاتر پول‌های بلوکه شده ایران طی 4 سال گذشته نداریم.
منبع: افکار
کد مطلب: 78194
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند