سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

فساد صندوق ذخیره فرهنگیان رقم بالایی است؛ 8 هزار میلیارد تومانی که اعلام شد، فقط مربوط به بانک سرمایه است

يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۵
رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس، از صندوق ذخیره فرهنگیان با تشریح آخرین وضعیت تحقیق از این صندوق گفت: عدد تخلف هشت هزار میلیارد تومان اعلام شده، فقط مربوط به بانک سرمایه است.
فساد صندوق ذخیره فرهنگیان رقم بالایی است؛ 8 هزار میلیارد تومانی که اعلام شد، فقط مربوط به بانک سرمایه است
به گزارش خدمت؛ جبار کوچکی‌نژاد درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: ما همچنان در حال پیگیری هستیم؛ بعد از دیدار اخیر با وزیر آموزش و پرورش با مسئولان و کارشناسان سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت اطلاعات، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و صندوق ذخیره فرهنگیان به طور مرتب جلسه داریم.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: با توجه به مطالب و اسنادی که به دست ما می‌رسد، قدم به قدم کار را جمع‌بندی می‌کنیم و پیش می‌بریم.

کوچکی نژاد با بیان این‌که رقم تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان عدد بالایی است، تصریح کرد: عدد هشت هزار میلیارد تومان اعلام شده، فقط مربوط به بانک سرمایه است و علاوه بر آن، بیمه معلم، ماشین‌سازی اراک و شرکت ساختمان‌سازی معلم نیز باید تحت بررسی قرار بگیرد؛ چرا که حدود صد شرکت و بنگاه تحت پوشش صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از شش گروه صنعتی دارد که هر گروه نیز برای خودش هلدینگ‌هایی دارد؛ از جمله در حوزه بانک، بانک سرمایه، بیمه معلم و در بخش انرژی نیز بیش از ۱۰ پتروشیمی را داریم که همه این‌ها به‌صورت زنجیره‌ای به هم متصل هستند و بررسی این زنجیره تا به آخر، حتما زمان زیادی می‌گیرد.

اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اصلاح می‌شود
رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس، همچنین با اشاره به بازداشت مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان در جریان تخلفات این صندوق اظهار داشت: علاوه بر آقای غندالی، افراد دیگری نیز از مدیران صندوق بازداشت شده‌اند که جرم آن‌ها آشکار است و ما در این رابطه با دستگاه قضایی ارتباط داریم.

کوچکی نژاد تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا ابعاد دیگر پرونده را نیز بررسی و پیگیری کنیم تا این ماجرا ریشه کن شود؛ چرا که این ماجرا برای فرهنگیان نگران کننده است که صندوق ذخیره فرهنگیان به جای آن‌که کمک‌کار آن‌ها باشد از پولشان سوءاستفاده کرده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پیگیری دقیق مفاسد این صندوق، تلاش می‌کنیم تا با اصلاح اساسنامه این صندوق، جلوی تکرار این مفاسد را بگیریم.

منبع: افکار
کد مطلب: 62183
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند