داخلی
دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۲۸
افزایش مبلغ وام ازدواج
Share/Save/Bookmark
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: پیشنهاد افزایش وام ازدواج از چهار میلیون تومان کنونی به پنج میلیون تومان در هیئت مدیره این صندوق مطرح شده است که در صورت تصویب این وام افزایش می‌یابد.

 عبدالرضا شیخ ‌الاسلامی در حاشیه مراسم تودیع مدیرعامل سابق و معارفه مدیرعامل جدید این صندوق در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که مسئولیت پرداخت وام ازدواج از صندوق مهر رضا گرفته شده است، افزود: این صندوق قرار نبوده است که وام ازدواج پرداخت نکند و پرداخت این وام همچنان در دستور کار این صندوق است.

وی گفت: با توجه به اهتمامی که دولت و نظام بانکی به امر ازدواج جوانان دارند، قرار شد غیر از منابع صندوق مهر رضا، بانکها هم وام ازدواج پرداخت کنند.

رئیس جدید هیئت مدیره صندوق مهر امام رضا افزود: زوج های جوان به هر بانکی که مراجعه کنند می توانند وام ازدواج دریافت کنند.

شیخ الاسلامی در پاسخ به این سئوال که بانک ها معرفی نامه صندوق مهر رضا را در این زمینه قبول ندارند با اشاره به این که تازه این مطلب را می شنوم، گفت: تا پیش از این، هیچ مسئولیتی در این صندوق نداشته ام و امروز به عضویت هیئت مدیره آن درآمده ام و باید از این به بعد پاسخگوی مشکلات صندوق باشم.

وی با بیان این که این موضوع را از طریق بانک مرکزی پیگیری می کنم، گفت: صندوق و بانک ها هر دو وام ازدواج می دهند؛ اما اگر در این مسیر مشکلی پیش آمده باشد، باید بر طرف شود.

شیخ الاسلامی یادآور شد: ازدواج از مهمترین موارد مورد توجه دولت است و برای تسهیل ازدواج می توان تسهیلات پرداخت کرد.