داخلی
يکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۰۰
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی اعلام كرد
امكان تغيير شماره حساب يارانه‌ها
Share/Save/Bookmark
۳۲ نظر
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از امکان تغییر شماره حساب یارانه‌های نقدی توسط مردم خبر داد

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از امکان تغییر شماره حساب یارانه‌های نقدی توسط مردم خبر داد و اعلام کرد: بانک‌ها نباید مطالبات معوق افراد را از محل یارانه‌های پرداختی دولت به افراد برداشت کنند. محمدرضا فرزین با تاکید بر اینکه بانک‌ها اقساط معوق یا آتی را از محل یارانه واریزی برداشت نخواهند کرد، حق تغییر شماره حساب اعلامی برای دریافت یارانه‌های نقدی از سوی متقاضیان در فرجه زمانی 45 روز تعیین شده را مسلم و امکانپذیر دانست. 

سخنگوی کارگروه طرح تحولات اقتصادی ادامه داد: خانوارها در فرصت اعلام شده می‌توانند در مواردی چون بدسرپرستی، ازدواج، طلاق و... نیز به سادگی با مراجعه به سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها نسبت به جایگزینی سرپرست اعلام شده در مرحله اول جمع‌آوری اطلاعات اقدام کنند.
 
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه پرداخت یارانه‌ها به افراد متقاضی در مرحله اول هیچ سقفی ندارد و خانوارها با هر تعداد افراد تحت پوشش می‌توانند یارانه دریافت کنند، افزود: البته مواردی وجود دارد که مثلا برای یک خانوار 5 نفره، یارانه نفرات کمتری واریز شده است که این یا به علت تولد جدید در خانواده و عدم اعلام آن از سوی سازمان ثبت احوال یا به علت برخی خطاهای نرم‌افزاری بوده است.
 
وی با تاکید بر اینکه این خانوارها می‌توانند در مهلت زمان اعلام شده مراجعه و با اصلاح اطلاعات خود مطمئن باشند که یارانه افراد از قلم افتاده را دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز مشکلاتی چون تورم، تمهیداتی در قالب «بسته مدیریت یارانه‌های پرداختی» اندیشیده شده است. 

فرزین افزود: همچنین امکان باز کردن حساب ویژه‌ای در بانک‌ها برای مردم فراهم خواهد شد که هر فرد می‌تواند یارانه‌های دریافتی را تبدیل به یک حساب ویژه با نرخ سود مناسب بکند و از این رهگذر پس‌انداز ملی افزایش یابد. سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت راهکار دیگر مطرح شده در «بسته مدیریت یارانه‌های پرداختی» را تشویق کارخانجات به فروش قسطی محصولات بادوام خود به مردم اعلام کرد که این طرح با همکاری وزارت صنایع در حال پیگیری است. 

وی گفت: مشکلی که عامه مردم پیش از این برای خرید قسطی کالا داشتند، اصرار فروشندگان به دریافت چک کارمندی معتبر دارای گردش مالی بود، این در حالی است که با واریز یارانه نقدی به حساب افراد، همه دارای یک حساب معتبر با گردش مالی مناسب خواهند بود و تولیدکنندگان می‌توانند به راحتی اقدام به فروش قسطی محصولات خود کنند. 

فرزین با بیان اینکه با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، قدرت اقتصادی خانوارها افزایش یافته و رونق و توسعه برخی صنایع را به همراه خواهد داشت، افزود: از آنجا که منابع اختصاص داده شده به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بیشتر به دهک‌های یک تا 5 جامعه پرداخت می‌شود، قطعا به افزایش قدرت خرید آنها می‌انجامد. 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از مراحل مهم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با واریز یارانه خانوارهای متقاضی در تهران به پایان رسیده است، اظهار کرد: مرحله بعدی اجرایی شدن بسته‌های سیاستی است. فرزین افزود: در حال حاضر بسته صنعت در حال اجرایی شدن است، به این معنا که 7 هزار واحد مورد نظر از میان 70 هزار واحد تولیدکننده که باید برای حمایت از آنها اقدام شود، شناسایی شده و در حال ثبت‌نام از آنها هستیم. منابع لازم هم در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور حمایت از این صنعتگران قرار گرفته است. 

سخنگوی کارگروه طرح تحولات اقتصادی درباره بسته سیاستی حمل و نقل نیز با اعلام اینکه این بسته نهایی شده و اعتبارات مربوط به واحدهای حمل‌و‌نقل در حال پرداخت توسط بانک‌هاست، گفت: در این ارتباط منابع لازم به منظور جایگزینی و خروج از رده خودروهای فرسوده نیز در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است. 

فرزین در ارتباط با بسته کشاورزی نیز گفت: 13 درصد مصرف گازوئیل کشور در بخش کشاورزی است که این رقم افزایش نخواهد داشت و مرغداری‌ها و دامداری‌ها همچنان از گازوئیل با نرخ معادل مصارف کشاورزی بهره خواهند برد. همچنین مدیرعامل هدفمندکردن یارانه‌ها با تاکید بر اینکه سیاست دولت فعلا بر پرداخت یارانه‌ یکسان است، گفت: بنابراین مابه‌التفاوت 10 درصدی ویژه‌ اقشار آسیب‌پذیر در قسط اول یارانه‌ها منظور نخواهد شد. 

بهروز مرادی با تاکید بر اینکه مابه‌التفاوت 10 درصدی یارانه‌ مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی زمانی پرداخت می‌شود که پرداخت یارانه‌ها بر مبنای اولویت اقشار مختلف میسر شود، یادآور شد: بر این اساس، احتمالا پرداخت این مابه‌التفاوت‌ها از سال آینده آغاز خواهد شد. به گفته مرادی، این در حالی است که قسط اول یارانه‌های نقدی به خانوارهایی که نسبت به ثبت اطلاعات اقتصادی خود در دوره 45 روزه جدید اقدام می‌کنند، تعلق نمی‌گیرد.
 
وی در پاسخ به اینکه آیا سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها برنامه ویژه‌ای برای استفاده از ظرفیت کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در زمینه اعمال مدیریت بر یارانه‌ نقدی مددجویان دارد، اضافه کرد: مبنا و چارچوب اصلی پرداخت یارانه‌ نص صریح قانون است، در عین حال در صورت لزوم، از تجارب کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز بهره‌مند خواهیم شد. مدیرعامل هدفمندکردن یارانه‌ها درباره ثبت اطلاعات حساب مددجویان نهادهای حمایتی نیز عنوان کرد: علاوه بر اینکه مددجویان شخصا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام ‌کرده‌اند، سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها نیز با توجه به در اختیار داشتن بانک اطلاعات مددجویان، از ثبت اطلاعات حساب همه سرپرستان خانوار تحت حمایت، اطمینان حاصل کرده است. 

وی در ادامه درباره اینکه آیا امکان ثبت اطلاعات اقتصادی افراد 18 سال به بالا به صورت مستقل از خانواده در دور جدید ثبت اطلاعات امکان‌پذیر است، تصریح کرد: در این باره مرکز آمار ایران تصمیم‌گیری می‌کند و در صورتی که سامانه مرکز آمار این موضوع را پشتیبانی کند، هر فردی که به عنوان سرپرست خانوار به وزارت رفاه و تامین اجتماعی معرفی شود، از یارانه‌ نقدی برخوردار خواهد شد.

۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۲۲:۵۲
الهم عجل لولیک الفرج
اینم از دولت ما... 500 میلیون 500 میلیون از پول مردم، پاداش میده و حقوق به نزدیکانشون! 6000 میلیازدی وام میده به ویژه خواراش و انگار نه انگار و نه تنها پس نمیگیره، ازشون دفاع هم میکنه؛ ولی 45 هزارتومن مردم رو قطع میکنه و میگه نداریم که بدیم...! و جوابشون رو هم نمیدن!! علی(ع) با ویژه خواران و ویژه‌خواهان و برادرش عقیل جه کرد؟؟ اونوقت اینا با پررویی تمام، ادعای اسلام و عدالت دارند...!! خدایا رهبر ما رو حفظ کن. اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۷:۳۳:۵۵
داود کدخدایی
شماره حساب واریز یارانه نقدی را میخواهم تغغیر بدهم
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۱۲:۲۲
احمد
به نظرم الان اگه اقدامی کنید ممکنه کلا قطع بشه یارانتون! ما خواستم جدا کنیم طرفی که خواست کارو انجام بده گفت قطع میشه!! الان این کارو نکن!!
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۶:۵۷
حسین حیدری
با سلام حساب یارانه بنده نزد شعبه بانک کشاورزی مسدود شده است لطفا راهنمایی فرمایید
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۹:۵۵:۵۶
حمید سلطانی
با سلام میخواهم بانک دریافت یارانه ی ام را عوض کنم به علت اقساط مانده جلوی حسابم را بستن
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۲:۴۴:۵۸
شکراله بازیار
باسلام من حسابم در بانک صادرات مسدود شده میخواهم ان را به بانک دیگری انتقال دهم ووجوه مسدود شده یارانه ماهای گدشته ام را ایامیتوانتم برداشت نماییم
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۰۷:۱۳:۵۸
کیاراخانی
باسلام من بانک سپه یارانه میگیرم ولی به خاطر اقساط معوقه حسابم مسدود شده چگونه میتوانم یارانه ام را به بانک دیگه انتقال دهم
۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۲۰:۱۴:۴۸
ابوالفضل
با توجه به اینکه بانک ها حق مسدود نمودن حساب یارانه را ندارند چرا با اینگونه بانک ها هیچ برخوردی نمی شود و یا اینکه امکان تغییر حساب وجود ندارد؟
۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۲:۱۵
علی حیدری
با عرض سلام بنده میخوام سرپرستی خانواده رو به خانمم واگذار کنم میشه راهنمایی کنید چطوری میتونم اینکارو کنم که برای دریافت یارانه به مشکل بر نخوریم؟
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۰۸:۲۴:۰۰
mohamad
سلام.باتشکر از زحمات شنا .من حساب یارانه ام در بانک صادرات هست و به دلیل معول شد اقساطه وام ،حساب یارانه ام را بسته اند ،در صورتی که اقای فرزین سخنگوی کار گروه گفته بودن. هیچ وقت بانک ها اجازه این کار رو ندارن .لطفا برای تغیر حساب راهنماییم کنین ممنون .لطفا اعلام کنین که چطور میتوانم از جواب شما اطلاع پیدا کنم
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۰۰:۱۵:۳۷
میخوام که سرپرستی خانوار را به همسرم واگذارکنم لطفاراهنمایی بفرمائید
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۲:۳۲:۵۲
امیر کمالی
باتشکر و سپاس فراوان از زحمات شما بنده میخواستم شماره حساب دریافتی یارانه ام از بانک ملی به بانک صادرات تغییر بدهم
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۰۳:۰۴:۲۸
محمد علیزاده جابری
میخواهم بانک دریافت یارانه عوض کنم از بانک صادرات به بانک انصار تغیر دهم
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۲:۵۳:۵۸
فریدون بنا بهبهانی
باتشکر شماره حساب یارانه ای بنده بانک مسکن میخواهم به حساب خودم بانک ملت واریز کنم سپاسگذارم
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۰۲:۱۲
سالاری
با سلام. الان حدود سه سال است که حساب بانکی که یارانه خانواده من، به آن واریز میشود به دلیل ضامن شدن همسرم بسته است و ما در این مدت هیچ گونه یارانه ای نتونستیم برداشت کنیم.میخواستم بدونم چطور میشه این یارانه ای که مسدود شده رو پس بگیریم؟و یا اینکه امکان داره شماره حساب بانکی رو عوض کنیم؟ ممنون
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۸:۰۳:۰۰
جواد فرج زاده کهنی
الان حدود یک سال است که حساب بانکی که یارانه من به آن واریز میشود به دلیل ضامن کسی شده ام بسته است و من در این یکسال هیچ گونه یارانه ای نتونستم برداشت کنم.میخواستم بدونم میتونم این یارانه ای که مسدود شده رو پس بگیرم؟و یا اینکه شماره حساب بانکی رو عوض کنم؟برای تغییر شماره حساب باید چیکار کنم یا کجا برم ؟ ممنون
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۸:۰۱:۵۷
احمد آذرمهر
سلام چگونه میتونم یارانه خودم و همسرم را از بانک ملی انتقال بدم به صادرات
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۹:۴۲:۲۷
حسین تنگستانی
چگونه میتوانم شماره حساب یارانه به حساب همسرم انتقال دهم
۱۳۹۴-۱۱-۲۶ ۲۰:۲۰:۱۸
با انقضای کارت واریز یارانه دیگر به شما سبد کالا تعلق نمی گرد.ایا این کا راز بی تدبیری مسئولین ما نیست .؟
۱۳۹۴-۱۰-۳۰ ۲۲:۱۹:۰۰
مصطفی میرزایی
برای تغییر شماره حساب دریافت یارانه از بانکی به بانک دیگر باید چکار کرد. متشکرم
۱۲