داخلی
يکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۰۰
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی اعلام كرد
امكان تغيير شماره حساب يارانه‌ها
Share/Save/Bookmark
۴۶ نظر
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از امکان تغییر شماره حساب یارانه‌های نقدی توسط مردم خبر داد

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از امکان تغییر شماره حساب یارانه‌های نقدی توسط مردم خبر داد و اعلام کرد: بانک‌ها نباید مطالبات معوق افراد را از محل یارانه‌های پرداختی دولت به افراد برداشت کنند. محمدرضا فرزین با تاکید بر اینکه بانک‌ها اقساط معوق یا آتی را از محل یارانه واریزی برداشت نخواهند کرد، حق تغییر شماره حساب اعلامی برای دریافت یارانه‌های نقدی از سوی متقاضیان در فرجه زمانی 45 روز تعیین شده را مسلم و امکانپذیر دانست. 

سخنگوی کارگروه طرح تحولات اقتصادی ادامه داد: خانوارها در فرصت اعلام شده می‌توانند در مواردی چون بدسرپرستی، ازدواج، طلاق و... نیز به سادگی با مراجعه به سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها نسبت به جایگزینی سرپرست اعلام شده در مرحله اول جمع‌آوری اطلاعات اقدام کنند.
 
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه پرداخت یارانه‌ها به افراد متقاضی در مرحله اول هیچ سقفی ندارد و خانوارها با هر تعداد افراد تحت پوشش می‌توانند یارانه دریافت کنند، افزود: البته مواردی وجود دارد که مثلا برای یک خانوار 5 نفره، یارانه نفرات کمتری واریز شده است که این یا به علت تولد جدید در خانواده و عدم اعلام آن از سوی سازمان ثبت احوال یا به علت برخی خطاهای نرم‌افزاری بوده است.
 
وی با تاکید بر اینکه این خانوارها می‌توانند در مهلت زمان اعلام شده مراجعه و با اصلاح اطلاعات خود مطمئن باشند که یارانه افراد از قلم افتاده را دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز مشکلاتی چون تورم، تمهیداتی در قالب «بسته مدیریت یارانه‌های پرداختی» اندیشیده شده است. 

فرزین افزود: همچنین امکان باز کردن حساب ویژه‌ای در بانک‌ها برای مردم فراهم خواهد شد که هر فرد می‌تواند یارانه‌های دریافتی را تبدیل به یک حساب ویژه با نرخ سود مناسب بکند و از این رهگذر پس‌انداز ملی افزایش یابد. سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت راهکار دیگر مطرح شده در «بسته مدیریت یارانه‌های پرداختی» را تشویق کارخانجات به فروش قسطی محصولات بادوام خود به مردم اعلام کرد که این طرح با همکاری وزارت صنایع در حال پیگیری است. 

وی گفت: مشکلی که عامه مردم پیش از این برای خرید قسطی کالا داشتند، اصرار فروشندگان به دریافت چک کارمندی معتبر دارای گردش مالی بود، این در حالی است که با واریز یارانه نقدی به حساب افراد، همه دارای یک حساب معتبر با گردش مالی مناسب خواهند بود و تولیدکنندگان می‌توانند به راحتی اقدام به فروش قسطی محصولات خود کنند. 

فرزین با بیان اینکه با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، قدرت اقتصادی خانوارها افزایش یافته و رونق و توسعه برخی صنایع را به همراه خواهد داشت، افزود: از آنجا که منابع اختصاص داده شده به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بیشتر به دهک‌های یک تا 5 جامعه پرداخت می‌شود، قطعا به افزایش قدرت خرید آنها می‌انجامد. 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از مراحل مهم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با واریز یارانه خانوارهای متقاضی در تهران به پایان رسیده است، اظهار کرد: مرحله بعدی اجرایی شدن بسته‌های سیاستی است. فرزین افزود: در حال حاضر بسته صنعت در حال اجرایی شدن است، به این معنا که 7 هزار واحد مورد نظر از میان 70 هزار واحد تولیدکننده که باید برای حمایت از آنها اقدام شود، شناسایی شده و در حال ثبت‌نام از آنها هستیم. منابع لازم هم در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور حمایت از این صنعتگران قرار گرفته است. 

سخنگوی کارگروه طرح تحولات اقتصادی درباره بسته سیاستی حمل و نقل نیز با اعلام اینکه این بسته نهایی شده و اعتبارات مربوط به واحدهای حمل‌و‌نقل در حال پرداخت توسط بانک‌هاست، گفت: در این ارتباط منابع لازم به منظور جایگزینی و خروج از رده خودروهای فرسوده نیز در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است. 

فرزین در ارتباط با بسته کشاورزی نیز گفت: 13 درصد مصرف گازوئیل کشور در بخش کشاورزی است که این رقم افزایش نخواهد داشت و مرغداری‌ها و دامداری‌ها همچنان از گازوئیل با نرخ معادل مصارف کشاورزی بهره خواهند برد. همچنین مدیرعامل هدفمندکردن یارانه‌ها با تاکید بر اینکه سیاست دولت فعلا بر پرداخت یارانه‌ یکسان است، گفت: بنابراین مابه‌التفاوت 10 درصدی ویژه‌ اقشار آسیب‌پذیر در قسط اول یارانه‌ها منظور نخواهد شد. 

بهروز مرادی با تاکید بر اینکه مابه‌التفاوت 10 درصدی یارانه‌ مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی زمانی پرداخت می‌شود که پرداخت یارانه‌ها بر مبنای اولویت اقشار مختلف میسر شود، یادآور شد: بر این اساس، احتمالا پرداخت این مابه‌التفاوت‌ها از سال آینده آغاز خواهد شد. به گفته مرادی، این در حالی است که قسط اول یارانه‌های نقدی به خانوارهایی که نسبت به ثبت اطلاعات اقتصادی خود در دوره 45 روزه جدید اقدام می‌کنند، تعلق نمی‌گیرد.
 
وی در پاسخ به اینکه آیا سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها برنامه ویژه‌ای برای استفاده از ظرفیت کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در زمینه اعمال مدیریت بر یارانه‌ نقدی مددجویان دارد، اضافه کرد: مبنا و چارچوب اصلی پرداخت یارانه‌ نص صریح قانون است، در عین حال در صورت لزوم، از تجارب کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز بهره‌مند خواهیم شد. مدیرعامل هدفمندکردن یارانه‌ها درباره ثبت اطلاعات حساب مددجویان نهادهای حمایتی نیز عنوان کرد: علاوه بر اینکه مددجویان شخصا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام ‌کرده‌اند، سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها نیز با توجه به در اختیار داشتن بانک اطلاعات مددجویان، از ثبت اطلاعات حساب همه سرپرستان خانوار تحت حمایت، اطمینان حاصل کرده است. 

وی در ادامه درباره اینکه آیا امکان ثبت اطلاعات اقتصادی افراد 18 سال به بالا به صورت مستقل از خانواده در دور جدید ثبت اطلاعات امکان‌پذیر است، تصریح کرد: در این باره مرکز آمار ایران تصمیم‌گیری می‌کند و در صورتی که سامانه مرکز آمار این موضوع را پشتیبانی کند، هر فردی که به عنوان سرپرست خانوار به وزارت رفاه و تامین اجتماعی معرفی شود، از یارانه‌ نقدی برخوردار خواهد شد.

۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۰:۲۹:۳۳
حیدری
حساب یارانه ام به خاطرضامن بودن مسدود وبرداشت شده باید چیگار ایابانک حق داردمسدود یابرداشت کند
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۸:۴۲:۲۳
پیمان محمدخانی غیاثوند
می‌خواستم حساب یارانمو به ی حساب دیگه انتقال بدم لطفاً راهنمایی کنید، الان حسابم بانک ملی و بخاطر وام جلوش مسدود کردن
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۲۲:۱۶:۰۱
عادل نادری
کارت یارانه ام در بانک رسالت بخاطر ضمانت وام مسدود شده میشه او رو انتقال بدهم به بانک دیگری
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۱:۲۸:۱۸
رضا
سلام الان دو ماه ست که نمی توانم حسابم را تغیر دهم راهنمای کنید
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۴:۰۴
جواد
سلام من یارانم مسدود شده حالا گناه بچه وهمسرم چیه که یارانه انها رامسدود کرده بانک ایا می توانم به بانک دیگه انتقال دهم لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۳:۳۹:۵۶
سایت خبری تحلیلی خدمت
با سلام و تشکر از بازدیدکنندگان محترم
جهت اطلاع از امکان و نحوه ی تغییر حساب و شماره حساب یارانه خود به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
www.refahi.ir
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۰۹:۱۶:۳۷
ابراهیم سلطانی
چرابه سوالات جواب نمیدید میشه حساب یارانرو تغییر داد یانه ؟
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۱۶:۰۰:۱۰
ملیحه رضایی
سلام,خسته نباشید..می خواستم بانک دریافت یارانه رو عوض کنم,امکانش هست یا نه.....خواهشا یه فکری برای حساب های مسدود شده یارانه بکنید..چرا بانک ها خیلی راحت دستشون رو رو این حساب ها میزارن و همین اب باریکه مردم رو به راحتی قط میکنن...
۱۳۹۶-۰۱-۰۴ ۲۱:۱۷:۴۷
فرهاد
باسلام چطورمیشودحساب بانکی یارانه عوض کردممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۲۰:۱۸:۳۴
عباس ایمانی
با درود و عرض احترام حساب بنده در بانک سپه مسدود شده است میخواهم حساب را به بانک دیگری انتقال بدهم ووجوه مسدود شده یارانه ماهای گدشته ام را ایامیتوانم برداشت نماییم
یا خیر
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۲:۴۰:۲۸
علی خانی
سلام یک ساله شماره حساب یارانه من بسته چگونه میشه به بانک دیگ انتقال داد
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۹:۵۰:۰۱
رضا
چگونه مکیشود ان را انتقال دادد
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۵:۲۵:۰۶
فاطمه
سلام ...چجوری میتونم حساب بانکی یارانه رو تغییر بدم؟
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۲۳:۲۴
سمیرا
حساب یارانه ما از طرف دادگستری مسدود شده الان چند ساله که یارانه نگرفتیم همسرم هم شغل معینی نداره حالا دمو روز عید بدون یارانه با سه تا بچه چکار کنیم این دولت هم فقط زورش به ضعیفها رسیده میبینید که جطور میلیاردی دزدی میکنن و بعد میگن وام دادیم در مقابل چشم دیدن این ۴۵ هزار را ندارن پس کو که دولت میگه یارانه توقیف نمیشه بچه موچیک من از وقتی به دنیا امده یک ریال یارانه نگرفته ولی رییس جمهور عزیز این منصفانه نیست اگه همسرم در دادگاه مشکل داره چرا حق منو بچه هامو توقیف کردین بدون یارانه با این گرونی چه غلطی بکنیم خودتون که جاتون گرمه کی به کیه تو این مملکت
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۲۲:۵۲
الهم عجل لولیک الفرج
اینم از دولت ما... 500 میلیون 500 میلیون از پول مردم، پاداش میده و حقوق به نزدیکانشون! 6000 میلیازدی وام میده به ویژه خواراش و انگار نه انگار و نه تنها پس نمیگیره، ازشون دفاع هم میکنه؛ ولی 45 هزارتومن مردم رو قطع میکنه و میگه نداریم که بدیم...! و جوابشون رو هم نمیدن!! علی(ع) با ویژه خواران و ویژه‌خواهان و برادرش عقیل جه کرد؟؟ اونوقت اینا با پررویی تمام، ادعای اسلام و عدالت دارند...!! خدایا رهبر ما رو حفظ کن. اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۷:۳۳:۵۵
داود کدخدایی
شماره حساب واریز یارانه نقدی را میخواهم تغغیر بدهم
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۱۲:۲۲
احمد
به نظرم الان اگه اقدامی کنید ممکنه کلا قطع بشه یارانتون! ما خواستم جدا کنیم طرفی که خواست کارو انجام بده گفت قطع میشه!! الان این کارو نکن!!
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۶:۵۷
حسین حیدری
با سلام حساب یارانه بنده نزد شعبه بانک کشاورزی مسدود شده است لطفا راهنمایی فرمایید
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۹:۵۵:۵۶
حمید سلطانی
با سلام میخواهم بانک دریافت یارانه ی ام را عوض کنم به علت اقساط مانده جلوی حسابم را بستن
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۲:۴۴:۵۸
شکراله بازیار
باسلام من حسابم در بانک صادرات مسدود شده میخواهم ان را به بانک دیگری انتقال دهم ووجوه مسدود شده یارانه ماهای گدشته ام را ایامیتوانتم برداشت نماییم
۱۲۳