شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 17 Mar 2018
۰
باز هم قانون‌شکنی دولت!

تلاش دولت برای اتمام زودتر از موعد فعالیت‌های شورای چهارم!

سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، با اظهار این‌که دولت حساسیت و تلاش برای اتمام سریع کارهای شورای چهارم دارد، گفت: دولتمردان نگران چه چیزی هستند که فرصت و حق قانونی ما را برای ادامه کارمان در یک‌ماه آخر سلب کردند؟ هر چند دولت خیلی دل خوشی از شورای چهارم ندارد!
تلاش دولت برای اتمام زودتر از موعد فعالیت‌های شورای چهارم!
به گزارش خدمت؛ زمان اتمام کار شورای چهارم، بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود و اخبار خاتمه دادن فعالیت‌های شورای چهارم و شروع به‌کار منتخبین مردم در شورای پنجم، بارها مورد تغییر قرار گرفت.

شنیده‌ها حاکی از این بود که شورای چهارم تا نیمه اول شهریورماه باید به خدمت‌رسانی ادامه بدهد و اعضای بعدی نیز در حال آموزش‌های لازم جهت حضور در این پارلمان شهری بودند.

غلام مهدی حقدل در دویست و بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز که در شامگاه دوشنبه بیست و سوم مردادماه برگزار شد، تصریح کرد: مهلت شورای چهارم بر اساس مصوبه مجلس، طی هفته آینده به پایان می‌رسد؛ هر چند طبق قانون باید چهار سال کامل کار کنیم؛ اما بحثی نیست!

حقدل با اشاره به این‌که آغاز به‌کار شورای چهارم در یازدهم شهریورماه بوده است، گفت: ما از لحاظ قانونی تا نیمه اول شهریور باید کار کنیم؛ رئیس شورای عالی استان‌ها هم روز گذشته طی نامه‌ای به ما اعلام کرد که از لحاظ قانونی، باید تا یازدهم شهریورماه به فعالیت‌هایمان ادامه بدهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: فعالیت‌های شورای سوم را دو سال اضافه کردند؛ برای این‌که انتخابات شوراها با ریاست جمهوری در یک زمان باشد؛ به همین هم اکتفا نکردند و دوباره مدت پنج‌ماهه به فعالیت‌های دوره قبل شورا اضافه کردند.

وی افزود: شورای سوم به مدت 6 سال و نیم کار کرد؛ در حالی‌که بعد از انتخابات، بارها به بهانه‌های مختلفی به شورای فعلی تنش وارد کردند و هر لحظه از اتمام زودتر از موعد قانونی شورا خبر می‌دادند.

حقدل تاکید کرد: ما در شورای چهارم سعی کردیم با تعامل کار کنیم؛ چنان‌که تمامی شوراها همین روش را در پیش گرفته‌اند، اما با عرض تاسف باید بگویم که دولتی که ادعای اعتدال دارد، بر خلاف این رفتار عمل می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، از حساسیت دولت بر روی فعالیت‌های شورای چهارم و تلاش برای اتمام سریع کارهای این شورا گفت و تصریح کرد: نمی‌دانم نگران چه چیزی هستند که فرصت و حق قانونی‌مان برای ادامه یک‌ماه کار شورا را از ما سلب کردند؛ هر چند دولت خیلی دل خوشی از شورای چهارم ندارد؛ چرا که عمدتا اصولگرا بودیم و حضرات اصلاح‌طلب هستند!

وی با اعلام این‌که تعداد زیادی از پروژه‌های شورا و شهرداری در روزهای آخر خدمت در حال افتتاح هستند، بیان کرد: متاسفانه نمی‌گذارند به فعالیت باقیمانده خودمان ادامه بدهیم و ماحصل تلاش‌هایمان را خودمان افتتاح کنیم.

بر این اساس، این روزها قانون در حالی سر داده می‌شود که شاهدیم حتی کوچکترین مصداق آن نیز رعایت نمی‌شود و از هر ترفندی برای سرپیچی و به نوعی پیچاندن قانون استفاده می‌شود.

مسئولان در گیر و دار پست و تصدی جایگاه‌ها هستند و غافلند از نگاه‌های منتظری که با مشارکت حداکثری خود، بار دیگر رای اعتماد و آری به نظام جمهوری اسلامی دادند و در سرنوشت شهرها و کشور خود به پای صندوق‌های رای آمدند.

امید است منتخبین مردم در شورای پنجم، فارغ از هر گونه جناح‌بندی، به نحو احسن به مردم این شهر خدمت کنند و مردم مستضعف این شهر قربانی تصمیم‌گیری‌ها و بحث‌های دولتمردان و پارلمان‌نشینان نشوند.

منبع: دانا
کد مطلب: 76554
نام شما

آدرس ايميل شما

9 روش کاهش کلسترول خون در نوروز
مصرف "چای" این ۷ عارضه و بیماری را به‌همراه دارد
اختلال عملکرد کلیه در زنان، شایع‌تر از مردان است