پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۱
۰

فروش گیاهان کوهی برای فرار از فقر و بیکاری + عکس

چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
این روزها بیکاری به اندازه ای افزایش یافته است که در بسیاری از استان‌ها مردم برای فرار از بیکاری، به مشاغلی مانند فروش گیاهان کوهی روی آورده‌اند.
فروش گیاهان کوهی برای فرار از فقر و بیکاری + عکس
به گزارش خدمت؛ اقتصاد ایران در در سال‌های اخیر با مشکلات و چالش‌های فراوانی مواجه شده که یکی از مهمترین آن‌ها افزایش جمعیت در سن کار، ورود آن‌ها به بازار کار و بالا رفتن نرخ بیکاری می‌باشد. تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که نرخ بیکاری مجدداً افزایش یافته است.

چکیده نتایج طرح آمار گیری نیروی کار سال 95، بیانگر نرخ بیکاری 13.3 درصدی در کهکیلویه و بویراحمد است. بیکاری تا جایی به مردم این استان روزگار را سخت کرده است که بسیاری از مردان و زنان، جوانان و دختران جوان این دیار، برای تأمین معاش زندگی خود، دست به دامان کوه‌ها و گیاهان کوهی شده‌اند تا شاید از این طریق بتوانند اندکی از مشکلات بیکاری را تحمل کنند و بر فقر غلبه کنند.

از یک‌طرف، برداشت بی‌رویه گیاهان کوهی در استان کهگیلویه و بویراحمد، گونه‌های مختلف گیاهی را در کوه‌ها و تپه‌های این استان، به‌ویژه در مناطق سردسیری و مستعد، با خطر انقراض جدی مواجه کرده است و از سوی دیگر نیز فقر و نداری مردم و فشارهای زندگی امروزی، آنان را وادار کرده است تا از هر راه حلالی، لقمه نانی برای خانواده به‌دست آورند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 67871
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
بابایی
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر نجومی بگیر مرگ بر دولتی که اینا رو ذخایر نظام میدونه
کی میخواد به داد مردم برسه؟ مردم از کی بخوان فکری براشون بکنه؟
دولتی که نفت این مردم رو میفروشه و تو جیب خودشون و آقازاده هاشون میریزن جنایتکارن و باید محاکمه بشن