هشت خاصیت تربت کربلا

16 اسفند 1395 ساعت 12:35

هر گاه کام نوزاد را با تربت سیّد الشّهداء باز کنند، مانند اکسیری که مس را به طلا مبدل می‌سازد و وجود نوزاد را از هر پلیدی دور نموده و محبّت اهل بیت رسول خدا(ص) را در دل او می‌کارد.


به گزارش خدمت؛ تربت حضرت سید الشّهداء بر اساس روایات موثّق، آثار فراوانی دارد؛ از آن جمله:

1- طبق روایات رسیده سجده کردن بر تربت حضرت حسین علیه السلام موجب قبولی نماز است، که امام صادق علیه السلام می‌فرماید:
السُّجُودُ عَلی تُربَة الحُسین علیه السلام یَخرِقُ الحُجبُ السَّبعة. سجده کردن بر تربت امام حسین علیه السلام، هفت حجاب را از(منع قبولی آن) نماز برمی‌دارد.

2- ذکر با تسبیح تربت سیّدالشّهداء: برای هر ذکر، چهل حسنه در نامه اعمال می‌نویسند و حتّی بدون ذکر، تسبیح تربت سید الشّهداء را در دست داشتن هم ثواب دارد.

3- هر گاه کام نوزاد را با تربت سیّد الشّهداء باز کنند مانند اکسیری که مس ‍ را به طلا مبدل میسازد و وجود نوزاد را از هر پلیدی دور نموده و محبّت اهل بیت رسول خدا(ص) را در دل او می‌کارد.

4- بر لحد، یعنی قبر هر میّتی که تربت کربلا باشد، از عذاب قبر رهانیده می‌شود.

5- تربت کربلا بر هر درد بی‌درمانی شفابخش می‌باشد؛ کما این‌که بسیار تجربه شده است و در کتب مختلف ذکر گردیده است.

6- خاک مقتل حسین بن علی علیه السلام، حصن، یعنی حصار می‌باشد از هر آفات و هر گزندی و هر کس آن را با خود حمل نماید، محفوظ خواهد ماند.

7- آرام‌بخش تلاطم موّاج دریاهاست؛ یعنی هر گاه دریا به تلاطم آید و چاره از همه‌جا قطع گردد و کمی تربت کربلا بر آن بپاشند، دریا آرام می‌گیرد.

8- تربت مظلوم کربلا، تحفه حوریان بهشت است آن‌گاه که در روز قیامت ماه و خورشیدی نیست تا نور افشانی کند و ظلمات محشر همه‌جا را فرا می‌گیرد، به دستور خداوند، خاک کربلا که تربت سیّدالشّهداء علیه السلام می‌باشد، برداشته شده و در بالای بهشت قرار داده می‌شود و نور عظیمی از تربت آن حضرت همه‌جا را روشن می‌کند و همه دیدگان را خیره می‌سازد؛ کما این‌که خورشید چشم انسان را می‌زند و کسی نمی‌تواند مستقیم به آن نگاه کند.[1].

پی‌نوشت:
[1] کشکول النور ج 1 ص 186.
به نقل ازکتاب داستان‌هایی از زمین کربلا/ ر- یوسفی

منبع: افکار


کد مطلب: 64858

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/report/64858/هشت-خاصیت-تربت-کربلا

خدمت
  http://www.khedmat.ir