سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

هشت خاصیت تربت کربلا

دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵
هر گاه کام نوزاد را با تربت سیّد الشّهداء باز کنند، مانند اکسیری که مس را به طلا مبدل می‌سازد و وجود نوزاد را از هر پلیدی دور نموده و محبّت اهل بیت رسول خدا(ص) را در دل او می‌کارد.
هشت خاصیت تربت کربلا
به گزارش خدمت؛ تربت حضرت سید الشّهداء بر اساس روایات موثّق، آثار فراوانی دارد؛ از آن جمله:

1- طبق روایات رسیده سجده کردن بر تربت حضرت حسین علیه السلام موجب قبولی نماز است، که امام صادق علیه السلام می‌فرماید:
السُّجُودُ عَلی تُربَة الحُسین علیه السلام یَخرِقُ الحُجبُ السَّبعة. سجده کردن بر تربت امام حسین علیه السلام، هفت حجاب را از(منع قبولی آن) نماز برمی‌دارد.

2- ذکر با تسبیح تربت سیّدالشّهداء: برای هر ذکر، چهل حسنه در نامه اعمال می‌نویسند و حتّی بدون ذکر، تسبیح تربت سید الشّهداء را در دست داشتن هم ثواب دارد.

3- هر گاه کام نوزاد را با تربت سیّد الشّهداء باز کنند مانند اکسیری که مس ‍ را به طلا مبدل میسازد و وجود نوزاد را از هر پلیدی دور نموده و محبّت اهل بیت رسول خدا(ص) را در دل او می‌کارد.

4- بر لحد، یعنی قبر هر میّتی که تربت کربلا باشد، از عذاب قبر رهانیده می‌شود.

5- تربت کربلا بر هر درد بی‌درمانی شفابخش می‌باشد؛ کما این‌که بسیار تجربه شده است و در کتب مختلف ذکر گردیده است.

6- خاک مقتل حسین بن علی علیه السلام، حصن، یعنی حصار می‌باشد از هر آفات و هر گزندی و هر کس آن را با خود حمل نماید، محفوظ خواهد ماند.

7- آرام‌بخش تلاطم موّاج دریاهاست؛ یعنی هر گاه دریا به تلاطم آید و چاره از همه‌جا قطع گردد و کمی تربت کربلا بر آن بپاشند، دریا آرام می‌گیرد.

8- تربت مظلوم کربلا، تحفه حوریان بهشت است آن‌گاه که در روز قیامت ماه و خورشیدی نیست تا نور افشانی کند و ظلمات محشر همه‌جا را فرا می‌گیرد، به دستور خداوند، خاک کربلا که تربت سیّدالشّهداء علیه السلام می‌باشد، برداشته شده و در بالای بهشت قرار داده می‌شود و نور عظیمی از تربت آن حضرت همه‌جا را روشن می‌کند و همه دیدگان را خیره می‌سازد؛ کما این‌که خورشید چشم انسان را می‌زند و کسی نمی‌تواند مستقیم به آن نگاه کند.[1].

پی‌نوشت:
[1] کشکول النور ج 1 ص 186.
به نقل ازکتاب داستان‌هایی از زمین کربلا/ ر- یوسفی

منبع: افکار
کد مطلب: 64858
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟