دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

همسر شهید کارگربرزی به همسر شهید حججی نامه نوشت

دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
یادم هست زمانی را که بر سر پیکر رضای عزیزم گفتم خدایا این قربانی را از ما قبول کن؛ یادم هست بر سر پیکر رضا گفتم خدایا شکرت رضا به مقام عصمت رسید و عصمت به مقام رضا.
همسر شهید کارگربرزی به همسر شهید حججی نامه نوشت
به گزارش خدمت؛ همسر شهید رضا کارگربرزی، اولین شهید مدافع حرم استان البرز، به همسر شهید محسن حججی نامه‌ای نوشت. متن این نامه چنین است.

درود و سلام به پیشگاه مطهر صاحب امر و زمان و حضور پیشوای متقیان و عروه الوثقای زمان سید علی خامنه‌ای و سلام و عرض تبریک حضور همسر گران‌قدر شهید بی‌سر محسن حججی.

وقتی پیام شهادت همسرتان را شنیدم، بسیار بی‌قرار و دلتنگ شدم و نگران روحیه شما عزیز بزرگوار. چندی پیش شنیدم جگر جگرگوشه‌ام همسر شهیدم در صحنه نبرد متلاشی شده و بر زمین ریخته دوباره خاطرات روزهای اول شهادت رضا بر من زنده شد و بیتابی‌های آن روزها سراغم آمد.

یادم هست زمانی را که بر سر پیکر رضای عزیزم گفتم خدایا این قربانی را از ما قبول کن؛ یادم هست بر سر پیکر رضا گفتم خدایا شکرت رضا به مقام عصمت رسید و عصمت به مقام رضا؛ یادم هست گفتم و ما رأیت الا جمیلا؛ خوب یادم هست، ولی گریه امانم را بریده بود؛ یادم هست به رضا گفتم شهادتت را دوست دارم چون تو دوست داری و عاشق به‌خاطر عشقی که به معشوق دارد، از معشوق می‌گذرد و من از رضا گذشتم و راضی به شهادتش شدم؛ ولی همچنان بیقرار نیامدنش بودم؛ بیقرار و نگران تا این‌که شهید شد؛ قول داده بود به من که سرش بریده نشود؛ اسیر نشود و اگر شهید شد، پیکرش سالم به دستم برسد و شد همان که قول داده بود؛ ولی خود رضا از بریده شدن سرش و از عربا عربا شدنش هراسی نداشت.

جانب عاشقی را نگه داشت و گفت که فقط به‌خاطر تو این قول را می‌دهم و از خدا می‌خواهم آنچه را که تو از من می‌خواهی؛ رضا سه تیر خورد و من هنوز مرور می‌کنم لحظات شهادتش را. احسنت بر شما که اینچنین استوار و محکم هستید؛ احسنت بر شما که صبر زینبی را ترجمان شدید؛ مبارکت باد این‌گونه شهادت که لیاقت و ظرفیت آن را داشتید.

همسر شهید رضا کارگربرزی اولین شهید مدافع حرم استان البرز

منبع: مشرق
کد مطلب: 76444
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب