سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

سواری روی موج وحشت!

شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴
در داخل کشور، آرزومندان تکرار دولت یازدهم اصرار دارند که خطر جنگ را پر رنگ و جدی جلوه دهند! کسانی که تا دیروز از گل نازک‌تر به ارباب آمریکایی‌شان نمی‌گفتند، اکنون در حال بازسازی دو قبطی «جنگ و صلح» هستند، خطر ترامپ را جدی و خطر جنگ را قریب الوقوع جلوه می‌دهند.
سواری روی موج وحشت!
به گزارش خدمت؛ حسین شمسیان در کانال تلگرامی خود نوشت:

سواری روی موج وحشت!
برخلاف آنچه نشان می‌دهد، ترامپ نه مرد جنگ است و نه شرایط جنگ دارد. او مصداق ضرب المثل فرنگی است که می‌گوید: «سگی که زیاد پارس می‌کند، گاز نمی‌گیرد»!

تکلیف تهدیدات رئیس جمهوری که چند هفته قبل صراحتا اقرار می‌کرد آمریکا برای ساخت مدرسه در برخی ایالاتش بودجه‌ای ندارد، معلوم است.

اما در داخل کشور، آرزومندان تکرار دولت یازدهم، اصرار دارند که خطر جنگ را پر رنگ و جدی جلوه دهند!

کسانی که تا دیروز از گل نازک تر به ارباب آمریکایی‌شان نمی‌گفتند، اکنون در حال بازسازی دو قبطی «جنگ و صلح» هستند؛ خطر ترامپ را جدی و خطر جنگ را قریب الوقوع جلوه می‌دهند.

آن‌ها اصلا به روی نامبارک خودشان هم نمی‌آورند که تا همین چند روز قبل می‌گفتند برجام سایه شوم جنگ را از سر کشور رفع کرده و این دستاورد بزرگ(!) را می‌ستودند.

اما منفعت این سناریو برای آن‌ها چیست؟
بازی‌سازان می‌دانند دولت یازدهم هیچ کارنامه‌ای ندارد. هیچ دستاوردی که بتوان در انتخابات به مردم نشان داد(به طرح‌های افتتاح شده در دهه فجر امسال نگاه کنید)؛ در نتیجه ایجاد وحشت عمومی و سوار شدن بر موج وحشت، یگانه راه باقیمانده است.

آن‌ها می‌کوشند در این سناریو، خود را متخصص مذاکره و برقراری صلح و حتی امتیازگیری از آمریکا و برد-برد نشان دهند! و در مقابل هر آن‌که رقیب بالقوه است، جنگ‌طلب، نابود کننده دستاوردها و بر هم زننده امنیت معرفی کنند!

نباید در این تله رسانه‌ای افتاد و جو نگرانی و التهاب در کشور ایجاد کرد.

ایران مقتدرتر از همیشه است و این را خود آن‌ها هم می‌دانند. مرزبانان امنیت و اقتدار ما با چشمان باز، کوچکترین حرکت دشمن را زیر نظر دارند. هیچ همسایه‌ای توان جنگ با ما یا پایگاه شدن برای دشمن را ندارد.

آمریکا و همه نوکرهای منطقه‌ای‌اش چند سالی است در باتلاق سوریه و حتی یمن بی‌دفاع مانده‌اند.

ترامپ هم هیچ تازگی‌ای ندارد و همه روسای جمهور آمریکا، همین حرف‌ها را گفته‌اند، همین رجزها را خوانده‌اند و البته هیچ غلطی هم نتوانسته‌اند بکنند.

ترامپ از اغلب آن‌ها ناتوان‌تر و آمریکا از آن دوران ضعیف‌تر است.

اما خدای ما همان خداست...

منبع: دانشجو
کد مطلب: 63023
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟