يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - 28 Feb 2021
۰

تاکيد رييس جمهور براي برقراي خط ارتباطي با نخبگان ايراني خارج از کشور

سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۲
رييس جمهور با تاكيد بر برقراري ارتباط مستمر با نخبگان ايراني خارج از كشور گفت: نخبگان ايراني بسياري در خارج از كشور هستند كه علقه فراواني به كشورشان دارند بنابراين بايد يك خط ارتباطي بين آنها با داخل کشور برقرار شود كه اين موضوع يكي از مهمترين وظايف بنياد امور نخبگان است.
دكتر محمود احمدي نژاد صبح امروز (سه شنبه) در ديدار اعضاي ستاد تدوين سند راهبردي امور نخبگان با اشاره به تدوين سند منسجمي در امور نخبگان، گفت: بنياد امور نخبگان بايد فضايي را طراحي كند كه از طريق آن بتوان از تمام ظرفيت هاي نخبگي براي پيشرفت كشور استفاده كرد.

رييس جمهور افزود: ايران كشوري است كه در آن ظرفيت و استعدادهاي فراواني وجود دارد و بنيان امور نخبگان بايد اين استعداها را شناسايي ، فعال و هدايت كند.

دكتر احمدي نژاد از بنياد امور نخبگان خواست تا با همكاري دانشگاه‌ها، وزارت آموزش و پرورش و ساير نهادهاي مربوطه تغييري در رويكرد و نگاه رفتاري در امور نخبگان كشور ايجاد كند و اظهار داشت: اگر چه در سالهاي اخير اقدامات خوبي در خصوص نخبه پروري شروع شده است اما هنوز در ابتداي راه هستيم.

رييس جمهور تصريح کرد: شكوفا شدن يك انسان و رسيدن او به قله هاي كمال و سعادت مستلزم برقراري عدالت و آزادي است و هر مقدار عدالت برقرار شود باعث خواهد شد تا انسان هاي بيشتري در جامعه شكوفا شوند كه اين موضوع به اندازه همه عالم ارزش دارد.

دكتر احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ساختارهاي سياسي و اقتصادي كشور بايد به گونه اي باشد كه در آن انسان ها فرصت رشد برابر پيدا كنند، گفت: هر قدر معيارهاي غلط مبناي تنظيم و ارزيابي چارچوب هاي سياسي و اقتصادي قرار گيرد به همان مقدار استعدادها سركوب خواهد شد.

رييس جمهور در ادامه با تاكيد بر تسريع در عملياتي شدن سند راهبردي امور نخبگان، افزود: مهمترين نگاه در اين سند بايد فعال كردن ظرفيت هاي عمومي كشور باشد كه بنياد نخبگان در اين راستا بايد از تمامي ظرفيت هاي نخبگي استفاده و حمايت كند.

وي اظهار داشت: در بنياد امور نخبگان بايد فضايي طراحي شود تا در آن از ظرفيت هاي ساير نهادها مانند آموزش و پرورش و همچنين سند تحول نظام آموزش و پرورش در راستاي نخبه پروري استفاده شود.

دکتر احمدي نژاد همچنين با اشاره به نظام گزينش مديران كشور در عرصه هاي مختلف کشور تصريح کرد: بايد مفاهيم و ادبياتي را تعريف كرد تا ذهنيت ها را تغيير دهد چرا كه برخي مواقع تنها يك هماهنگي و تغيير نگاه باعث خواهد شد تا كارها به خوبي انجام گيرد.
کد مطلب: 9437
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟