چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 Oct 2020
۰

استقبال جهانی از محصولات پروبیوتیک/ پیشرفت خوب کشور در استانداردسازی محصولات پروبیوتیک

شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
استقبال مردم در استفاده از محصولات پروبیوتیک رو به گسترش است و با توجه به کاری که رسانه‌ها انجام داده‌اند، اطلاع‌رسانی خوبی در خصوص مزایای استفاده از محصولات پروبیوتیک انجام شده است.
استقبال جهانی از محصولات پروبیوتیک/ پیشرفت خوب کشور در استانداردسازی محصولات پروبیوتیک
به گزارش خدمت؛ مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی در ششمین سمپوزیوم بین‌المللی فدراسیون انجمن‌های آسیایی باکتری‌های اسید لاکتیک و چهارمین همایش بین‌المللی پروبیوتیک و غذا‌های فراسودمند، در خصوص استانداردسازی پروبیوتیک‌ها گفت: در حال حاضر ما فاصله علمی زیادی با کل دنیا داریم و در ایران یک عقب‌ماندگی نسبی داریم و باز هم نسبت به این‌که دیر شروع کرده‌ایم، پیشرفت خوبی داشته‌ایم و نمی‌توانیم بگویم در این مدت کم بد عمل کرده‌ایم.

وی در ادامه در خصوص آگاه‌سازی عمومی استفاده از محصولات پروبیوتیک گفت: در حال حاضر شرایط طوری شده که که باید روی آگاه‌سازی عمومی بیشتر کار کنیم و استاندارد‌ها را وسط بیاوریم؛ همچنین در بحث پروبیوتیک‌ها این ادعا مفید است و حرفی در آن نیست و ادعا‌های این‌چنینی در خصوص درمان اسم و... می‌شود نیاز به کاربالینی و تحقیقی دارد و برای این‌کار شرکت‌ها باید هزینه کنند تا بتوانند با مطالعات بالینی اثبات کنند.

قانعی تصریح کرد: علت استقبال جهانی از محصولات پروبیوتیک این است که طی ۵۰ سال اخیر، همراه با تغییراتی که در جهان رخ داده، مانند تغییرات آب و هوایی، تغییراتی نیز در داخل بدن افراد رخ داده است. هر انسان زنده حدود یک کیلوگرم باکتری را با خود حمل می‌کند. این باکتری‌ها سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کنند و این باکتری‌ها برای بدن مفید هستند.

در حال حاضر، بازار جهانی پروبیوتیک‌ها حدود ۳۲ میلیارد دلار است که تا سال ۱۴۰۴، به ۷۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

منبع: دانشجو
کد مطلب: 89648
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟