جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 Sep 2021
۰

ترامپ خوب پارس می‌کند

شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶
یک مجله آلمانی در یادداشتی با موضوع برخورد رئیس جمهوری آمریکا با برنامه هسته‌ای ایران نوشت: ترامپ خوب پارس می‌کند؛ اما دلیل بر گاز گرفتن او نیست.
ترامپ خوب پارس می‌کند
به گزارش خدمت؛ مجله آلمانی دی سایت در یادداشتی با اشاره به این‌که زمان تعیین شده واشنگتن برای اعلام تصمیم درخصوص توافق هسته‌ای ایران نزدیک است، نوشت: دونالد ترامپ -رئیس جمهوری آمریکا- بسیار علاقه‌مند است که مانند یک مجری رفتار کند که در هنگام اجرای برنامه‌اش تماشاگران نفس‌هایشان در سینه حبس شده است.

نویسنده این یادداشت، با بیان این‌که ترامپ خوب پارس می‌کند، افزود: باید دید این‌بار نیز ترامپ مانند همیشه خوب پارس خواهد کرد؟ باید دید در تاریخی که تعیین شده، چه برنامه‌ای را اعلام کرده و چه تصمیمی در قبال توافق هسته‌ای ایران اتخاذ می‌کند.

ترامپ که باید بر اساس آن‌چه از پیش تعیین شده، در تاریخ ۱۲ می نظر نهایی خود درباره برجام را اعلام کند، حتی پیش از انتصاب در مسند ریاست جمهوری آمریکا نیز از این توافق به‌عنوان فاجعه‌ای بزرگ و بدترین دست‌آورد دولت اوباما یاد کرده بود. 

دی سایت در ادامه آورده است: ترامپ بر این عقیده است که برنامه موشکی ایران در این توافق گنجانده نشده است؛ همچنین مناسبات ایران در منطقه و تاثیر آن در اوضاع خاورمیانه نیز باید در این توافق جای داده می‌شد.

از منظر رئیس جمهوری آمریکا، پذیرش برجام، ایران را به سمت برخورداری از سلاح هسته‌ای تشویق خواهد کرد. 

در بخش دیگری از این مطلب می‌خوانیم: گر چه ترامپ به‌خوبی پارس می‌کند، اما این دلیل بر گازگرفتن او نیست؛ وی بسیار علاقه‌مند است تا با ایجاد تنش، خود را سیاستمداری غیر قابل پیش‌بینی نشان دهد.

منبع: مهر
 
کد مطلب: 89647
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟