شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰

گزینه‌های پاسخ به ترور الصماد؛ دشمنان یمن در ماه‌های آینده سیاه‌پوش خواهند شد

شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۶
یک کارشناس یمنی با اشاره به توانایی کامل یمنی‌ها برای پاسخ به ترور رئیس شورای عالی سیاسی یمن به دست سعودی‌ها تاکید کرد که دشمنان ملت یمن طی ماه‌های پیش رو، سیاه‌پوش خواهند شد.
گزینه‌های پاسخ به ترور الصماد؛ دشمنان یمن در ماه‌های آینده سیاه‌پوش خواهند شد
به گزارش خدمت؛ "«صادق الشرفی» کارشناس مسائل سیاسی یمنی در گفت‌وگو با تسنیم به بررسی گزینه‌های پیش روی مردم برای پاسخ به ترور رئیس جمهور این کشور پرداخت و گفت: دشمن سعودی به طور احمقانه‌ای تمام خطوط قرمز را پشت سر گذاشته و به هیچ یک از ارزش‌های انسانی و اخلاق جنگ پایبند نیست. ترور شهید "صالح الصماد" برای تمام یمنی‌ها دردناک بود و در مراسم تشییع پیکر وی شاهد اعلام انزجار ملت یمن از دشمن و خشم گسترده از ترور رئیس جمهور یمن بودیم.

وی ادامه داد: میلیون‌ها یمنی با چنان شور و حرارتی در مراسم تشییع شهید صالح الصماد مشارکت کردند که حتی بمباران مناطق نزدیک به محل برگزاری مراسم نیز نتوانست آنان را پراکنده کند و حتی هنگامی که جنگنده‌های سعودی برای ترساندن مردم اقدام به بمباران مناطق اطراف میدان "سبعین" می‌کردند شاهد شدت گرفتن شعار مرگ بر استکبار آمریکا بودیم؛ زیرا مردم به خوبی می‌دانند که عامل اصلی این جنگ آمریکا است.

این کارشناس یمنی با تاکید بر نقش داشتن آمریکا در حادثه ترور الصماد گفت: شهید "صالح الصماد" در حالی ترور شد که با قدرت وارد نبرد علیه صهیونیست‌ها شده بود، وی به خوبی آگاهی داشت که صهیونیست‌ها با پشتیبانی آمریکا و توسط مزدورانشان در یمن در حال آماده شدن برای عملیات موسوم به "ساحل" هستند. این عملیات قرار است به واسطه مزدوران استکبار و برای تامین منافع رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها در جنوب کشور اجرا شود.

 الشرفی ادامه داد: همانطور که "مهدی المشاط" رئیس جدید شورای عالی سیاسی اعلام کرد از آنجا که خواست دشمن یک جنگ تمام عیار است باید تمام تبعات آن را نیز بپذیرند. وزارت دفاع یمن نیز با صدور بیانیه ای بر قدرت یگان‌های موشکی یمن برای هدف قرار دادن کشورهای شرکت کننده در جنگ علیه یمن خصوصا امارات و عربستان تاکید کرد.

وی تاکید کرد: دشمن سه سال است از ارتکاب هیچ جنایتی چشم پوشی نکرده است و به امید خدا طی ماه‌های آینده آنان را سیاه پوش خواهیم کرد. بدون شک پاسخ‌های ما نظامی و موشکی خواهد بود، زیرا دشمن باید طعم درد را بچشد. یمنی‌ها مدت زیادی از صبر استراتژیک استفاده کردند و موشک‌های ما به‌تدریج به اهداف بسیار حساسی در ریاض و وزارت دفاع عربستان و برخی کاخ‌هایشان رسید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سعودی‌ها به خوبی می‌دانند که یمن توانایی پاسخ به این جنایت را دارد، ارتش یمن سامانه‌های موشکی پیشرفته‌تر از آن‌چه تا به امروز استفاده کرده در اختیار دارد و به‌طور مستمر در تلاش است تا ضربات خود را موثرتر و کوبنده‌تر کند. دشمن باید در هر لحظه آماده دریافت پاسخ یمنی‌ها باشد؛ این اتفاق به‌طور حتم روی خواهد داد و حتی اگر زمان آن طولانی شود، این مسئله به نفع یمنی‌ها خواهد بود.
کد مطلب: 89606
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟