جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 Sep 2021
۰

این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند

جمعه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳
دختران از نبود یک پسر ایده‌آل به‌عنوان همسر آینده، همیشه در گله و شکایت هستند؛ اما از این غافل‌اند که برخی از خصیصه‌های غیر ذاتی که در خودشان پرورش داده‌اند، مانع از ازدواج کردن و نبود خواستگار مناسب برایشان شده است.
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
به گزارش خدمت؛ دختران از نبود یک پسر ایده‌آل به‌عنوان همسر آینده همیشه در گله و شکایت هستند؛ اما از این غافل‌اند که برخی از خصیصه‌های غیر ذاتی که در خودشان پرورش داده‌اند، مانع از ازدواج کردن و نبود خواستگار مناسب برایشان شده است.
 
دخترانِ خواستگار پَران
آمار و ارقام و واقع امر از بالا رفتن سن ازدواج و نبود خواستگار مناسب برای دختران و دختر مناسب برای پسران حکایت می‌کند. دلایل متعدد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی برای آن عنوان شده است؛ اما گاهی خود افراد، به‌ویژه دختران، موجب می‌شوند که خواستگارهای احتمالی را برای همیشه از در خانه برانند. این دسته از دختران، کسانی هستند که یک مشخصه -نه لزوما منفی- در آن‌ها وجود دارد که بسیاری از مردان آن را نمی‌پسندند و همین امر موجب می‌شود تا برخی از دختران تعداد خواستگارهایشان در انتخاب برای ازدواج به رقم پایین و حتی انگشت‌شمار برسند.
  
دختران مردنما
تعداد این دسته از دختران در جامعه رو به افزایش است و جالب اینجاست که آن‌ها اصلا از دافعه‌های خودشان خبر ندارند و به «مردانگی» خودشان کاملا افتخار می‌کنند. آن‌ها زنان دیگر را ضعیف، ناتوان، ظریف و وابسته می‌دانند و اصلا حاضر نیستند به‌عنوان جنس زن به آن‌ها نگاه شود. لباس‌های مردانه، کارهای مردانه، بازوهای قوی و برجسته و صدای کلفت و مردانه، افتخار کردن به عدم وابستگی به دیگران، حرکاتی که برخی از مردان هم آن‌ها را انجام نمی‌دهند و...، از چیزهای مورد علاقه آن‌هاست که با آن فخر می‌فروشند؛ در صورتی که نمی‌دانند این فخر سمی برای دور کردن خواستگاران احتمالی‌شان است.
 
زنان مردنما همانقدر برای دیگران دافعه دارند که مردان زن‌نما حال شما را بد می‌کنند. زن، زن آفریده شده و مرد، مرد، و هر کدام از این دو جنس در قالب خصوصیات خودشان است که جذابیت دارد، قدرت دارد و می‌تواند کارهایش را راه بیندازد؛ البته این‌گونه دختران می‌توانند به‌خوبی جای پدر را برای بچه‌هایشان پر کنند؛ اما متاسفانه مجرد می‌مانند؛ چون پدر بچه‌ها دنبال «همسر» خوبی برای خود می‌گردد!
 
دختران در جلد معلمی
دخترانی که مبادی آداب و تربیت را خوب آموخته‌اند، اما نمی‌دانند که نباید آن را برای همه بویژه همسرشان به کار ببندند. مدام مسائل و باید و نبایدهای بهداشتی، روانشناختی، علمی، اجتماعی، سلامت، تغذیه و خلاصه هر چیز دیگری که راجع به آن مطالعه‌ای داشته باشند را به شوهر خود دیکته می‌کنند.
 
دخترانی که مرتب یادآوری می‌کنند موقع شستن ظرف‌ها بهتر است از دستشکش استفاده شود، بزرگترها را به اسم کوچک صدا نباید کرد، موقع کار با رایانه باید صاف نشست، کلم بروکلی برای سلامتی خیلی خوب است و در صورت عدم انجام کارها به درگیری‌های بعدی منجر می‌شود. بد نیست بدانید که همه ما آدم‌ها، علاوه بر والد، بالغ و کودک درون، یک «معلم» درون هم داریم که این‌ها را به ما گوشزد می‌کند؛ اما فرقش این است که گاهی می‌توانیم خاموشش کنیم و کمی از شیطنت‌هایمان لذت ببریم. معلم‌بازی به‌شدت دیگران را از شما فراری می‌دهد.
  
دختران پولکی
این دخترها نشانه‌هایی دارند که طرف مقابلشان خیلی زود آن‌ها را می‌شناسد؛ آن‌ها مدام در مورد مسائل مالی حرف می‌زنند؛ اولین سوالاتی که می‌پرسند، در مورد میزان درآمد، مدل ماشین، محل زندگی، وضعیت اقتصادی خانواده و این قبیل است و اگر در چشم‌انداز آینده یک رابطه، احتمال بحران مالی یا احیانا اجبار به قناعت را ببینند، بلافاصله محو می‌شوند!
 
قضیه خیلی ساده است؛ دختری که دنبال جیب طرف مقابلش است، در روزهای سخت به‌درد نمی‌خورد. رابطه عاطفی با چنین دخترانی، بی‌نهایت شکننده و نامطمئن است و همسرشان تحت استرس زیادی قرار دارد. اگر چنین دختری هستید، متاسفانه طرفداری ندارید؛ پسرها هم می‌خواهند با کسی ازدواج کنند که آن‌ها را به‌خاطر خودشان بخواهد، نه جیبشان(آن‌ها هم دل دارند!)، همانطور که شما دوست دارید طرف مقابلتان شما را به‌خاطر خودتان بخواهد، نه ظاهرتان.
  
زیباهای عملی یا باهوش
هیچ شکی نیست که مردها هنوز هم به‌دنبال صورت زیبا هستند. در تحقیقی که سال ۱۹۹۹ انجام گرفت، مشخص شد که ۴۳ درصد از مردها قبول کرده‌اند که قبل از هر چیز به‌خاطر مسائل ظاهری مجذوب زنان می‌شوند و ۳۵ درصد از آن‌ها نیز ادعا کردند که به‌دنبال زنان باهوش هستند(اما در تحقیق مشابهی که روی زنان انجام گرفت، مشخص شد که فقط ۲۴ درصد از آن‌ها به دنبال ظواهر هستند و برای ۶۰ درصدشان، هوش و ذکاوت طرفشان حرف اول را می‌زند).
 
زیبایی حتی پول را هم جذب خود می‌کند. وقتی در تحقیقی از مردان سؤال شد که آیا دوست دارند با زنی زیبا اما فقیر ازدواج کنند یا زن زشت اما ثروتمند، ۵۵ درصد از آن‌ها مورد اول و فقط ۲۳ درصد از آن‌ها مورد دوم را انتخاب کردند(اما وقتی همین سؤال از زنان پرسیده شد، مشخص شد که ۲۸ درصد از آن‌ها زیبایی را به ثروت ترجیح می‌دهند و ۳۷ درصد اعتقاد داشتند که ثروت مهمتر از زیبایی ظاهری است).

دخترهای انحصارطلب
دخترهای انحصارطلب خیلی خوبند؛ فقط یک ایراد بزرگ دارند؛ آن‌ها روزگار همسرشان را سیاه می‌کنند! آن‌ها می‌خواهند تمام زندگی طرف مقابلشان شوند و این اصلا منطقی نیست. همه خانم‌ها دوست دارند در مرکز توجه مرد زندگی‌شان باشند؛ اما این توجه حد و مرزی دارد که دخترهای انحصارطلب از آن بی‌خبرند.
 
آن‌ها تنها زمانی شادند که احساس کنند تمام توجه مرد زندگی‌شان به آن‌هاست و اگر او کوچکترین توجهی به دیگران یا به مسائل و جنبه‌های دیگر زندگی‌اش بکند، اوقاتشان تلخ می‌شود. حتی ممکن است تبدیل به افرادی کنترلگر شوند و مدام همسرشان را چک کنند و مثل سایه دنبالش باشند.
 
البته در ابتدای آشنایی، خودبه‌خود طرف مقابل، تمام زندگی‌مان می‌شود؛ اما اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند، ما را از کار و زندگی می‌اندازد. هر فردی در کنار ازدواجش که البته جنبه بسیار مهمی از زندگی‌اش است، لازم است به خانواده‌اش، کارش، تفریحات و دوستانش و علایق دیگرش هم به اندازه خودشان توجه کند؛ همچنین به فردیت خودش به‌عنوان یک انسان مستقل. این دخترها جلوی رشد و پیشرفت همسرشان را می‌گیرند و هیچ مردی هم این را نمی‌خواهد.
  
بی‌اعصاب‌های همیشگی
مردها از خانم‌های عصبی که تمام مدت داد و فریاد می‌کنند، خوششان نمی‌آید. آن‌ها خانم‌هایی را می‌پسندند که اهل بحث و گفتگو باشند و قادر باشند که مشکلاتشان را از راه‌های منطقی حل کنند. شاید خلق و خوی آتشین شما را در همان روزهای اولیه اندکی جذاب باشد، اما در روز 500، به هیچ وجه به شما افتخار و قدرت نخواهد بخشید.
 
دخترهای غرغرو
دسته دیگر دخترانی هستند که زبان غر زدن‌شان لحظه‌ای متوقف نمی‌شود. اگر طرف مقابل بنشید، بایستد، کار کند، درس بخواند، مهمانی برود و... در نهایت یک چیزی برای غر زدن به او پیدا می‌کنند. این دسته بیش از گروه‌های دیگر شوهر فرار بده هستند، واقعا چه کسی دلش می‌خواهد یک نفر مثل رادیوهای قدیمی مدام زیر گوش وزوز کند، آن هم از نوع غرغر؟!
 
از نزدیکترین مردی که دم دستتان است، سوال کنید چه چیز بیشتر از همه روی مخش می‌رود و او به شما خواهد گفت که یک آدم غرغرو. غرغروها انرژی آدم را تحلیل می‌برند و واقعا روی اعصاب راه می‌روند و متاسفانه خودشان هم متوجه نمی‌شوند که چقدر این کارشان بیهوده است. وقتی مدام غرغر می‌کنید، دیگر کسی به حرف‌های شما گوش نمی‌دهد و محتوای حرف‌هایتان را نمی‌فهمد؛ اگر هم تا به حال با غرغر توانسته‌اید به هدفتان دست پیدا کنید و کسی را مجبور به کاری بکنید، فقط برای این بوده که از دستتان خلاص شوند و شما را از سر وا کنند؛ نه هیچ چیز دیگری.
 
البته که شما حق دارید خواسته‌هایتان را از دیگران بخواهید یا شکایت‌هایتان را مطرح کنید؛ اما چطور است یک شیوه موثرتر و جذاب‌تر برای این منظور پیدا کنید؟ شاید هم خواسته‌هایتان نیاز به بازبینی داشته باشد. مطمئنم اصلا دوست ندارید کسی توی دلش به شما بد و بیراه بگوید.
 
منبع: بیتوته
کد مطلب: 89597
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟