يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - 7 Jun 2020
۰
وزیر بهداشت:

خدمات دولت طی ۵ سال اخیر بیشتر از کل دوره «مادها» تاکنون بوده است!

چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸
وزیر بهداشت گفت: به صراحت می‌گویم اگر میزان خدمات از دوره مادها را تا قبل دولت تدبیر و امید احصاء کنیم کمتر از خدمات این دولت در پنج سال اخیر است.
خدمات دولت طی ۵ سال اخیر بیشتر از کل دوره «مادها» تاکنون بوده است!
به گزارش خدمت؛ وزیر بهداشت طی گفتگویی اظهار داشت: در طول پنج سال کارهای بزرگی  در سطح استان و سطح کشور انجام گرفته که بیشتر این خدمات در مناطق محروم و و مرزی بود. من به صراحت می‌گویم که اگر میزان خدمات از دوره مادها را تا قبل دولت تدبیر و امید احصاء کنیم کمتر از خدمات این دولت در پنج سال اخیر است به طوریکه همه خدمات انجام گرفته در این دولت دو برابر خدمات قبل دولت بوده است.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که برنامه اصلی وزارت بهداشت در سال 97 چیست؟، اظهار داشت:ما برنامه ارجاع پرونده را تا پایان سال راه‌اندازی خواهیم کرد تا مردم ابتدا از خانه‌های بهداشت و سپس پایگاه و کلینیک‌ها پرونده درمانی تشکیل دهند و در صورت نیاز به بیمارستان مراجعه کنند و با این روند هزینه درمان رایگان خواهد شد ولی در غیر اینصورت اگر مستقیم به بیمارستان بروند باید هزینه پرداخت کنند.

وی درباره
 آینده طرح پزشک خانواده نیز گفته است: پروژه پزشک خانواده یک پروژه بزرگی بوده که سال‌ها از زمان شروع آن گذشته و حتی برای این پروژه رشته تخصصی پزشک خانواده نیز ایجاد شده است. پزشکان عمومی نیز با گذراندن دوره می‌توانند به عنوان پزشک خانواده فعالیت کنند. البته پزشکان باید در کنار دانش و مهارت یک اخلاق حرفه‌ای در مواجهه با بیمار را داشته باشند و این دلسوزی‌ها می‌تواند نظام سلامت را کارآمدتر کند. متاسفانه الآن برخی درمان‌های غیرضروری انجام می‌گیرد که اگر پزشک خانواده وارده زنجیره شود می‌تواند کمک شایانی انجام دهد. پروژه پزشک خانواده یک پروسه 10 تا 15 ساله دارد که الحمدالله طی این پنج سال ما سرعت خوبی داشتیم و امیدواریم با این سرعت زنجیره را کامل کنیم.
کد مطلب: 89568
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟