سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2 Jun 2020
۰

بروجردی: تحریم ها بار دیگر برقرار شود، توجیهی برای ادامه برجام وجود ندارد

چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر تحریم ها یک بار دیگر برقرار شود، طبیعی است هیچ توجیهی برای ادامه راه، وجود نخواهد داشت.
بروجردی: تحریم ها بار دیگر برقرار شود، توجیهی برای ادامه برجام وجود ندارد
به گزارش خدمت؛ علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عصر روز گذشته (سه شنبه) در نشست خبری با خبرنگاران خارجی و ایرانی در دمشق با اشاره به تجاوز اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه اظهار داشت: آمریکا، انگلیس و فرانسه برای متشنج نگه داشتن منطقه  دست به تجاوز به سوریه زدند تا بتوانند حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی به وجود آورند. آمریکا و متحدانش اکنون که شاهد حاکمیت و موفقیت نظامی سوریه علیه تروریسم هستند اقدام به حملات موشکی علیه این کشور زدند.

وی افزود: آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی بارها تجاوز به حریم هوایی سوریه داشتند که جمهوری اسلامی بشدت این جنایت ها را محکوم و آن را نقض آشکار قوانین و مقررات بین المللی می داند. سوریه یک کشور مستقل و عضو سازمان ملل است و هرگونه حضور نظامی بدون هماهنگی با این کشور اشغالگری محسوب می شود و طبیعتا هرچه سریعتر متجاوزان باید خاک این کشور را ترک کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی معتقد است که امنیت پایدار در سوریه یک امر بسیار ضروری است زیرا ثبات در این کشور گره با صلح و امنیت جهانی خورده است.

بروجردی تاکید کرد: تخلفات مکرر ترامپ در مورد قرارداد هسته ای جمهوری اسلامی (برجام) نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا در صحنه بین المللی است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی محدودیت هایی را در برجام پذیرفت با این هدف که تحریم ها به طور کامل برطرف شود. در شرایطی که تحریم ها یک بار دیگر برقرار شود، طبیعی است که هیچ توجیهی برای افکار عمومی ملت، دولت و مجلس شورای اسلامی ایران در ادامه راه، وجود نخواهد داشت.
رئیس کمیسیون امنیت ملی ایران ادامه داد: جمهوری اسلامی ظرف چند روز می تواند به میزانی که نیاز دارد غنی سازی اورانیوم را بالا ببرد البته خط قرمز ما بمب هسته ای است که مخالفت جدی آن براساس ان پی تی و فتوای رهبر معظم انقلاب است.

بروجردی افزود: سیاست ترامپ عملا پایه های ان پی تی را در جهان سست خواهد کرد که این نشان از بی اعتمادی جهان به آمریکاست.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی کلاهک هسته ای در اختیار دارد گفت: آمریکا اگر واقعا نگران بمب هسته ای است سراغ رژیم صهیونیستی برود که بدون داشتن هرگونه تعهد بین المللی با بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته ای امنیت خاورمیانه و جهان را تهدید می کند.

بروجردی با اشاره به سیاست ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت: سیاست رئیس جمهوری آمریکا در انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس را محکوم می کنیم و این عمل نه تنها مقابله با امت اسلامی است بلکه اهانت به همه ادیان آسمانی است.

وی افزود: بیت المقدس پایتخت ابدی فلسطین است و این کشور روزی بدون تردید آزاد خواهد شد و ما شاهد بازگشت حاکمیت به صاحبان اصلی این سرزمین خواهیم بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت : زیاده خواهی های ترامپ در ابعاد مختلف سبب درگیری اقتصادی با چین و همین طور بحران در روابط سیاسی و اعمال تحریم ها علیه روسیه به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت شده که این امر سبب بحران در آمریکا خواهد شد.
کد مطلب: 89562
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟