شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 30 May 2020
۰

4 کاربرد عجیب و جالب سیر که نمی‌دانستید

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
آیا می‌دانستید سیر به‌جز طعم‌دهنده، چه کاربردهای جالب دیگری دارد؟
4 کاربرد عجیب و جالب سیر که نمی‌دانستید
به گزارش خدمت؛ سیر از سبزیجاتی محسوب می‌شود که بسیار پُر خاصیت است. در واقع خواص فوق العاده سیر بر کسی پوشیده نسیت. جدا از خواص آن، بسیاری از افراد عاشق ظعم سیر هستند.

کاربردهای عجیب سیر

 ۱. برداشتن خرده شیشه یا تراشه‌ چوب
رفتن تراشه چوب یا شیشه به داخل پوست، واقعا دردناک است؛ سخت است که آن را بدون درد درآورد و در برخی مواقع، زمانی‌که می‌خواهید آن را در آورید، می‌شکند و بیشتر در پوست فرو می‌رود. به جای این‌که صبر کنید که خودش از پوست بیرون بیاید، از این ترفند عجیب استفاده کنید؛ یک تکه سیر‌ روی آن گذاشته و آن را با یک باند ببندید. سیر‌ به تراشه یا شیشه کمک می‌کند که در طول چند ساعت، از داخل پوست بیرون بیاید.

۲. تمیز کردن پوست
این چیزی نیست که معمول باشد؛ اما بعضی از خانم‌ها ادعا دارند که با استفاده از سیر‌ به‌عنوان یک ماسک تمیز‌کننده، آکنه‌هایشان زودتر خشک شده و پوست‌شان ضد عفونی می‌شود. شاید قرار گرفتن سیر‌ روی پوست، باعث سوزش آن بشود؛ پس مراقب باشید؛ اگر زخم بازی در صورت دارید، از آن استفاده نکنید. می‌توانید با سیر، روغن زیتون، تمیز‌کننده صورت و شکر، یک ماسک برای صورت‌تان درست کنید؛ آن را به صورت دورانی روی صورت‌تان بمالید و اجازه دهید که خشک شود؛ سپس صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

۳. جلوگیری از گاز معده
سیر‌ به‌خاطر داشتن مقدار بالای سولفور، می‌تواند باعث ایجاد نفخ یا ایجاد گاز در معده برخی از افراد شود؛ اما برای دیگران، می‌تواند برعکس عمل کند. این ترفند می‌تواند در مراحل مرتب برای سلامت بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. سیر‌ باکتری‌های مضر را می‌کشد و باعث رشد سلول‌های مفید می‌شود و باعث هضم بهتر غذا می‌گردد.

۴. عفونت‌های قارچی
در مرحله‌ی اول نشانه‌ عفونت قارچی، بسیاری از زنان در اقصی نقاط دنیا، به‌دنبال راه‌حلی غیر معمول و عجیب می‌گردند. برش‌های سیر‌ پوست کنده و خام(نه بریده شده) که در داخل توری یا یک باند قرار داده شود، یکی از این راه‌های عجیب، ولی بسیار موثر است. خاصیت ضد قارچی سیر‌، عفونت را درمان می‌کند و آن را به‌راحتی از بین می‌برد.

منبع: الودکتر
کد مطلب: 89560
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟