سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2 Jun 2020
۰

قلعه‌نویی: ملاک تیم بستن من پرسپولیس است

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۸
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن، با بیان این‌که ملاک تیم بستن او در ایران و آسیا پرسپولیس و الهلال است، به ذکر ناگفته‌ای از زمان مدیریت افشارزاده و رحیمی در استقلال و پرسپولیس پرداخت.
قلعه‌نویی: ملاک تیم بستن من پرسپولیس است
به گزارش خدمت؛ امیر قلعه‌نویی درباره لیگ هفدهم و نایب قهرمانی ذوب آهن در این فصل گفت: از عنوان تیمم رضایت دارم. دو بحث است. از عملکرد تیم در نیم فصل اول راضی نبودیم؛ چون لیاقت داشتیم بعضی از مسابقات را ببریم؛ در حالی که مساوی کردیم یا باختیم. بعد از آسیب‌شناسی، به یک‌سری مسائل رسیدیم. مسائل تاکتیکی و روحی و روانی که باعث شد حداقل ۱۰ امتیاز را از دست بدهیم.

وی افزود: در نیم فصل دوم، تغییراتی ایجاد شد و ۳۶ امتیاز گرفتیم. این آمار خیلی خوبی است. خط حمله و دفاع ما جزو بهترین‌ها بود. یک سؤال برایم می‌ماند. چطور تیمی در نیم‌فصل دوم که امتیاز گرفتن سخت‌تر می‌شود و دروازه‌ها کوچکتر می‌شود، امتیازات خوبی می‌گیرد، اما در نیم‌فصل اول که بازی‌ها راحت‌تر است، ساده گل می‌خورد و راحت امتیاز از دست می‌دهد؟

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: سه بازیکن در تیم ما حضور داشتند که از نظر روحی و روانی آماده بازی‌های نیم‌فصل اول نبودند. نمی‌گویم این‌کار عمدی بوده است. آن‌ها تمرکز کافی را نداشتند. باید ریشه‌یابی کنیم که چه کسانی روی ذهن این نفرات کار کردند که شرایط آرمانی را نداشتند. آن‌ها بازیکنان و بچه‌های بسیار خوبی هستند و در آینده بیشتر از آن‌ها خواهید شنید.

قلعه‌نویی در پاسخ به سؤالی مبنی بر شرط تمدید قرارداد برای ذوب آهن و افزایش بودجه این تیم و بحث رفتنش به تیم سپاهان تصریح کرد: همیشه شفاف و روشن صحبت کرده‌ام. ما با ذوب آهن نایب قهرمان لیگ برتر شده‌ایم. اگر سال آینده نایب قهرمان شویم، ارتقا نیافته‌ایم. اگر قرار  است ارتقا یابیم، یک‌سال این‌طور می‌شود. یک‌سال استقلال خوزستان با آن شرایط قهرمان می‌شود، ولی آن متر و معیار نیست. ما نباید خودمان را گول بزنیم. باید برنامه داشته باشیم. برنامه‌ای که به عزیزان(در باشگاه ذوب آهن) داده‌ام، برای باشگاه بوده است. یک کلام از این برنامه برای خودم نبوده است. باید جوری رفتار کنیم که سال بعد حداقل این جایگاه را حفظ و حتی به قهرمانی هم فکر کنیم. سال دیگر تراکتورسازی، سپاهان و حتی استقلال، این شرایط را نخواهند داشت.

وی در ادامه، با بیان این‌که در تیم بستن باید دو-سه موضوع را لحاظ کرد، یادآور شد: ملاک تیم بستن من برای لیگ برتر این بود که باید پرسپولیس را در نظر بگیرم. اگر قرار است در آسیا هم بازی کنیم، باید الهلال را در نظر بگیریم. الان هم بحث من این است. مسئولان ذوب آهن خودشان تصمیم‌گیرنده هستند که آیا می‌خواهند تیمشان این جایگاه را حفظ کند یا خیر؛ به‌خصوص این‌که سال بعد، بازی‌ها فشرده است. هم نیم‌فصل اول و هم نیم‌فصل دوم.

سرمربی ذوب آهن تاکید کرد: برای برنامه‌ای که سازمان لیگ برای فصل بعد داده است، حداقل باید ۱۸ بازیکن در نیم‌فصل اول داشته باشید. اگر این بودجه را می‌خواهم، به این خاطر است که بازی‌ها فشرده می‌شود. پاییز هم زمین‌های فوتبال خراب می‌شود و مصدومیت‌ها زیاد؛ پروازها هم به تعویق می‌افتد. باید تمام این مسائل را مدنظر داشت. من این برنامه را دادم تا ذوب‌آهن هم جایگاهش را حفظ کند هم در آسیا با قدرت ظاهر شود.

قلعه‌نویی بدون آن‌که مذاکره‌اش با سپاهان را تکذیب یا تایید کند، در این خصوص گفت: سپاهان را قلبا دوست دارم و از شرایط این فصلش ناراحتم. شاید بهترین سال‌های فوتبال من و خانواده‌ام، سال‌هایی بوده که در اصفهان بوده‌ایم. باید از منصور ابراهیم زاده تشکر کرد که در این شرایط هدایت تیم را قبول کرد. نمی‌خواهم راجع به سپاهان صحبت کنم؛ ولی این نیست که نتیجه الان سپاهان شاید نتیجه برنامه‌ریزی چند سال پیش بوده است. برای سپاهان آرزوی بهترین‌ها را می‌کنم. سپاهان تیم پُرطرفدار و پُرافتخاری است. مدیرعامل آن، یعنی تابش، یکی از بهترین دفاع راست‌های ایران بوده است. حتما با بودن این عزیزان، ان‌شاءالله سپاهان و حتی تراکتور، سال آینده به جایگاه اصلی خود می‌رسند. من تراکتور را هم واقعا خیلی دوست دارم.

وی درباره تقابلش با استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم تاکید کرد: خوشحالم استقلال و پرسپولیس از نظر مالی شرایط خوبی پیدا کرده‌اند. تیم‌های پُرطرفدار، جزو سرمایه‌های جامعه هستند و جلوی بسیاری از آسیب‌های جامعه را می‌توان با یک تمرین استقلال و پرسپولیس گرفت.

سرمربی ذوب آهن، یک‌باره به بازگویی موضوعی از زمان مدیریت افشارزاده و رحیمی در استقلال و پرسپولیس پرداخت و گفت: یادم است آقای افشارزاده، آندو تیموریان و محمد قاضی را داد و رفت. البته  آقای علیرضا رحیمی، مدیرعامل وقت پرسپولیس، موضوعی را را در این ارتباط برایم تعریف کرد. گویا آن‌ها باید یک ماموریت‌هایی را انجام می‌دادند که رحیمی آن را قبول نکرد. در آن فصل، ما تیم نفت مسجد سلیمان را شکست دادیم؛ ولی افشارزاده نتوانست ۱۰۰ میلیون تومان برای ما فراهم کند.

قلعه‌نویی در پایان گفت: دوست نداشتم در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، به یک تیم ایرانی، به‌خصوص استقلال بخوریم. ان‌شاءالله که ابتدا بازی زیبایی شود. ما هم تکلیف خودمان را انجام می‌دهیم.

منبع: مشرق
کد مطلب: 89558
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟