شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰

کمرنگ شدن اعتقادات و باورها در برخی از جوانان

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با بیان این‌که در کشور شاهد هستیم که گاهی خودکشی‌هایی برای کسب لذت صورت می‌گیرد، تصریح کرد: وقوع چنین حوادثی نشان می‌دهد اعتقاد و باوری در بین این افراد وجود ندارد و مسئولان ما در زمینه مهارت‌های اجتماعی و باورها، صرفا شعار داده‌اند.
کمرنگ شدن اعتقادات و باورها در برخی از جوانان
به گزارش خدمت؛ محمدمهدی تندگویان، در نشست هم‌اندیشی روز روانشناس و مشاور که با حضور مدیران مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج خانواده استان تهران برگزار شد، با تاکید بر این‌که وجود مشاور در کنار هر خانواده ایرانی ضروری است، افزود: به‌عنوان فردی که در دوره چهارم شورای شهر فعالیت می‌کردم، با توجه به به‌هم‌ریختگی اجتماعی که در کشور ایجاد شده است، معتقدم دچار مشکلاتی شده‌ایم؛ به‌طوری که در تهران بیشتر از شهرستان‌ها به مراکز مشاوره و دفاتر ازدواج نیازمندیم.

وی با بیان این‌که در شهرستان‌ها به‌دلیل وجود زیرساخت‌های بافت سنتی خانواده، با مشکلات کمتری روبرو هستیم، اظهار کرد: در تهران این‌گونه زیرساخت‌ها در حال از بین رفتن است و هماهنگی اجتماعی وجود ندارد.

تندگویان با انتقاد از این‌که امکان گفتگو در خانواده‌ها در حال از بین رفتن است، گفت: یکی از مشکلاتی که برای ما در کشور و تهران وجود دارد، کمرنگ شدن اعتقادات و باورها است که بحث‌های روانشناسی را باید بر مبنای آن انجام دهیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با بیان این‌که در کشور شاهد هستیم که گاهی خودکشی‌هایی برای کسب لذت صورت می‌گیرد، تصریح کرد: وقوع چنین حوادثی نشان می‌دهد که اعتقاد و باوری در بین این افراد وجود ندارد و مسئولان ما در زمینه مهارت‌های اجتماعی و باورها، صرفا شعار داده‌اند.

تندگویان با اشاره به کمرنگ شدن اخلاقیات در جامعه در برخی دوره‌ها، تصریح کرد: زمانی که جوانان می‌بینند کسانی که در راس امور قرار دارند، فحاشی می‌کنند، چطور می‌توانیم به آن‌ها بگوییم که آن‌ها نیز این‌کار را انجام ندهند؟

تندگویان در ادامه، با بیان این‌که در شهر تهران محله‌محوری نیز از میان رفته است، گفت: مهاجرت‌های درون‌شهری، شهر تهران را نابود کرده،‌ به‌طوری که هر کسی که در بالای شهر زندگی می‌کند، فکر می‌کند که شهروند بهتری است. باید ساختار عدالت شهری در تهران برقرار شود و جوانان به محله زندگی‌شان افتخار کنند. تهران شهری به‌هم‌ریخته از لحاظ فرهنگ اجتماعی و زیرساخت‌ها است.

معاون ساماندهی امور جوانان، با اشاره به این‌که این معاونت به‌تازگی بحث اجباری شدن مشاوره‌های پیش، حین و بعد از ازدواج را مطرح کرده است، افزود: معتقدیم که این مشاوره‌ها باید به شکل قانون در بیاید. چطور می‌شود که موضوع مشاوره ازدواج که واجب‌تر از اخذ گواهینامه است، در کشور اجباری نیست؟ مشکلات ما باید در سطح کلان حل شود. چرا که تهران شهری شده است که در آن با تجمیع نهادها روبرو هستیم.

تندگویان خطاب به مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده استان تهران نیز افزود: باید در نهادهای تخصصی خودتان به شکل تخصصی عمل کنید. اگر سندیکاهای شما در بحث‌های کارشناسی سیاستگذاری و دریافت مطالباتشان کنار معاونت جوانان قرار بگیرند، این معاونت نیز می‌تواند به شکل مضاعف عمل کند.

منبع: افکار
کد مطلب: 89557
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟