شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰

اعلام شرایط جذب درجه‌دار و افسر دانش‌آموخته در سال 97

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲
رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا، جزئیات شرایط عمومی و اختصاصی جذب درجه‌دار و افسر دانش‌آموخته در سال 97 را تشریح کرد.
اعلام شرایط جذب درجه‌دار و افسر دانش‌آموخته در سال 97
به گزارش خدمت؛ سردار محمدحسین ایرانمنش -رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا- درباره شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی جذب درجه‌دار و افسر دانش‌آموخته در سال 97 اظهار داشت: استخدام در نیروی انتظامی با در نظر گرفتن شرایط عمومی و اختصاصی(برای داوطلبان مرد) صورت می‌گیرد؛ یعنی متقاضی باید حائز شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده باشد.

وی افزود: اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ولایت مطلقه فقیه و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن‌ها، از جمله این شرایط عمومی است.

رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا افزود: عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی در زمان تقاضای استخدام، عدم محکومیت و محرومیت از خدمات دولتی، نداشتن سوء پیشینه کیفری، عدم اعتیاد به مواد مخدر، داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر به تأیید معاونت بهداری ناجا و همچنین داشتن شرایط تحصیلی و تخصصی لازم، از دیگر شرایط عمومی است.       

وی تأکید کرد: از بین جوانان مومن، معتقد، انقلابی، با انگیزه و علاقه‌مند به نیروی انتظامی، افراد برای استخدام و به‌کار گیری در رده‌های تخصصی و معاونت‌های مختلف ناجا، گزینش می‌شوند.  

این مقام عالی انتظامی، در پاسخ به این سوال که در طول سال چند نوبت جذب انجام می‌شود، گفت: متناسب با سهمیه‌های جذب و با هدف به‌کارگیری بهترین‌ها، روند استخدامی به‌صورت مستمر در طول سال انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای خانواده‌های نیروهای مسلح و جانبازان و اعضای بسیج امتیازی وجود دارد؟ بیان کرد: خانواده‌های نیروهای مسلح، جانبازان و بسیج، از تسهیلات پیش‌بینی شده در قانون بهره‌مند می‌شوند و در شرایط مساوی، از اولویت جذب برخوردارند.

رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا، در پاسخ به این سوال که آیا جذب به‌صورت سراسری است یا هر معاونتی گزینش جداگانه‌ای دارد، مطرح کرد: جذب به‌صورت بومی و استانی بوده و متقاضیان در پایگاه اینترنتی گزینش ثبت نام و گزینش استان‌ها نیز  پس از بررسی‌های لازم در صورت داشتن شرایط نسبی به فراخوان داوطلبان اقدام می‌کنند، ظرفیت پذیرش برابر سهمیه ابلاغی هر سال و به تفکیک استانی است.

سردار ایرانمنش در ادامه و در تشریح شرایط اختصاصی جذب داوطلبان مرد خاطر نشان کرد: برای مقطع پیمانی پنج‌ساله(درجه داری) متقاضیان(مرد) با مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی(ریاضی، تجربی، انسانی و معارف) باید دارای حداقل معدل 14 باشند، همچنین برای مقطع پیمانی پنج ساله افسری(دانش آموخته مرد نیز با مدرک لیسانس و فوق لیسانس) داشتن حداقل معدل 14 الزامی است.

وی ادامه داد: برای مقطع پیمانی پنج ساله(درجه داری مرد) سن باید 18 سال و پیمانی پنج‌ساله افسری(دانش آموخته مرد) در مقطع لیسانس شرط سنی 22 سال و فوق لیسانس 24 سال در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا با بیان این‌که دارا بودن حداقل 170 سانتی متر قد از الزامات روند گزینش و استخدام نیرو برای پلیس است، ادامه داد: برای افراد با 18 سال سن، در صورت داشتن برخی  شرایط ، 2 سال به شرط سنی اضافه می‌شود؛ بر مبنای این تصمیم، برای هر متقاضی در صورت دارا بودن یکی از موارد زیر 2 سال به سن داوطلب اضافه می‌شود که این شرایط، شامل دارندگان کارت پایان خدمت وظیفه عمومی، بسیجیان فعال یا پلیس افتخاری، خانواده جانبازان(بالای 35 درصد)، نخبگان و استعداد برتر، دارندگان مقام کشوری و بین‌المللی در رشته‌های ورزشی، علمی و حافظان قرآن کریم است.

سردار ایرانمنش، با اشاره به تبصره 2 در قانون جذب، گزینش و استخدام نیرو برای پلیس ادامه داد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز برابر قانون، از تسهیلات سنی پیش‌بینی شده بهره‌مند خواهند شد.

وی یادآور شد: در روند گزینش و استخدام ارائه مدرک نظام وظیفه(دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت، گواهی اشتغال به خدمت سربازی، کارت پایان خدمت، گواهی اشتغال به تحصیل و یا معافیت غیر پزشکی) الزامی است.

این مقام عالی انتظامی، با بیان این‌که حداقل معدل کل دیپلم و یا پیش‌دانشگاهی برای کلیه رشته‌ها نمره 14 است، یادآور شد: ثبت نام داوطلب استخدام با آخرین مدرک تحصیلی آنان صورت می‌پذیرد.

منبع: پارس
کد مطلب: 89556
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟