شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
۰

ترامپ: مذاکره بر سر یک توافق هسته‌ای جدید با ایران بعید نیست!

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
رئیس جمهور آمریکا با ادعای اینکه خروج واشنگتن از برجام، حامل یک پیام درست به پیونگ‌یانگ خواهد بود، گفت که امکان مذاکره بر سر یک توافق جدید هسته‌ای با تهران را بعید نمی‌داند.
ترامپ: مذاکره بر سر یک توافق هسته‌ای جدید با ایران بعید نیست!
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از رویترز نوشت: «دونالد ترامپ» روز دوشنبه با ادعای این‌که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران بر مذاکرات هسته‌ای آمریکا- کره شمالی تأثیر منفی نخواهد داشت، گفت که امکان مذاکره بر سر یک توافق جدید هسته‌ای با تهران را رد نمی‌کند.
 
وی در جریان یک کنفرانس خبری و در پاسخ به این پرسش که آیا خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران پیامی غلط به پیونگ‌یانگ ارسال خواهد کرد یا خیر، مدعی شد که «این اقدام واشنگتن حامل پیامی درست [به کره شمالی] خواهد بود».

ترامپ در ادامه با اشاره به انقضای توافق هسته ای ایران در هفت سال آینده، مدعی شد که «تهران پس از این دوره زمانی آزاد و مختار است که با پیشبرد برنامه خود به تولید تسلیحات هسته‌ای بپردازد».

با این حال ترامپ با امتناع از اظهارنظر قطعی در مورد خروج آمریکا از برجام پیش از ضرب الاجل ۱۲ اُم ماه مه(۲۲ اردیبهشت‌ماه) گفت: «ببینیم چه روی خواهد داد».

رئیس جمهور آمریکا با بیان مجدد نارضایتی خود از این توافق، ادعا کرد که «این وضعیت قابل قبول نیست. آن‌ها [ایران] بیکار ننشسته‌اند و در حال ساخت و راه‌اندازی موشک‌ها هستند».

با این‌حال، دونالد ترامپ در ادامه تأکید کرد که «این وضعیت بدان معنا نیست که ما [با ایران] بر سر یک توافق راستین(!) گفتگو نخواهیم کرد».
کد مطلب: 89521
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟