اجرای طرح جامع جمع‌آوری زباله‌های روستایی در اردبیل

11 ارديبهشت 1397 ساعت 8:05

فرماندار اردبیل گفت: طرح جامع جمع‌آوری زباله‌های روستایی در اردبیل اجرا می‌شود و باید دهیاران و بخشداران در این زمینه پیشگام باشند و نسبت به اجرای این طرح، اقدامات اساسی انجام دهند.


به گزارش خدمت؛ جواد زنجانی، در جلسه کارگروه مدیریت پسماند اردبیل، با اشاره به این که هیچ بهانه‌ای از دهیاران و بخشداران در مورد این طرح قابل قبول نیست، افزود: دهیاران و بخشداران موظف هستند نسبت به پاکسازی محیط روستایی اقدام کنند؛ چرا که در این زمینه انتظارات بسیار بالاست.

فرماندار اردبیل گفت: بخشداران و دهیاران باید نسبت به طرح جمع‌آوری زباله‌ها حساسیت ویژه‌ای نشان دهند و با همکاری دستگاه‌های مربوطه بتوانند در راستای پاکسازی محیط روستایی و جاده‌های اطراف گام بردارند.

زنجانی بیان کرد: متاسفانه در برخی ورودی‌های شهر اردبیل، شاهد مشاهده زباله و نخاله هستیم که این امر به هیچ وجه قابل قبول نبوده و تاسف‌بار است و باید مسئولان در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: به هیچ وجه نباید زباله‌های جمع‌آوری شده در روستاها دفن شود و باید محلی برای دفن زباله‌ها مشخص گردد.

فرماندار اردبیل، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را اولویت اساسی دانست و گفت: در این زمینه همگان رسالت خطیر و حساس دارند و با توجه به این اردبیل شهر گردشگری محسوب می‌شود، انتظار می‌رود حاشیه‌های شهر و روستاها، خالی از زباله‌ها و نخاله‌ها باشد.

وی افزود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه دفن غیر مجاز زباله‌ها، افراد به مراجع قضائی معرفی خواهند شد و از طریق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

منبع: صداوسیما


کد مطلب: 89516

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/89516/اجرای-طرح-جامع-جمع-آوری-زباله-های-روستایی-اردبیل

خدمت
  http://www.khedmat.ir