جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
۰

اجرای طرح جامع جمع‌آوری زباله‌های روستایی در اردبیل

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۵
فرماندار اردبیل گفت: طرح جامع جمع‌آوری زباله‌های روستایی در اردبیل اجرا می‌شود و باید دهیاران و بخشداران در این زمینه پیشگام باشند و نسبت به اجرای این طرح، اقدامات اساسی انجام دهند.
اجرای طرح جامع جمع‌آوری زباله‌های روستایی در اردبیل
به گزارش خدمت؛ جواد زنجانی، در جلسه کارگروه مدیریت پسماند اردبیل، با اشاره به این که هیچ بهانه‌ای از دهیاران و بخشداران در مورد این طرح قابل قبول نیست، افزود: دهیاران و بخشداران موظف هستند نسبت به پاکسازی محیط روستایی اقدام کنند؛ چرا که در این زمینه انتظارات بسیار بالاست.

فرماندار اردبیل گفت: بخشداران و دهیاران باید نسبت به طرح جمع‌آوری زباله‌ها حساسیت ویژه‌ای نشان دهند و با همکاری دستگاه‌های مربوطه بتوانند در راستای پاکسازی محیط روستایی و جاده‌های اطراف گام بردارند.

زنجانی بیان کرد: متاسفانه در برخی ورودی‌های شهر اردبیل، شاهد مشاهده زباله و نخاله هستیم که این امر به هیچ وجه قابل قبول نبوده و تاسف‌بار است و باید مسئولان در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: به هیچ وجه نباید زباله‌های جمع‌آوری شده در روستاها دفن شود و باید محلی برای دفن زباله‌ها مشخص گردد.

فرماندار اردبیل، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را اولویت اساسی دانست و گفت: در این زمینه همگان رسالت خطیر و حساس دارند و با توجه به این اردبیل شهر گردشگری محسوب می‌شود، انتظار می‌رود حاشیه‌های شهر و روستاها، خالی از زباله‌ها و نخاله‌ها باشد.

وی افزود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه دفن غیر مجاز زباله‌ها، افراد به مراجع قضائی معرفی خواهند شد و از طریق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

منبع: صداوسیما
کد مطلب: 89516
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟