شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
۰

البرادعی با انتقاد از حکام عرب: باید کاری کنیم که سربار دیگران یا گاو شیرده نباشیم

دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳
مدیرکل اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتقاد از رویکرد خفت‌بار برخی رژیم‌های عربی که سبب شد ترامپ از واژه گاو شیرده برای آنها استفاده کند، خواستار بازنگری این کشورها در مواضع خود و تغییر واقعیت موجود شد.
البرادعی با انتقاد از حکام عرب: باید کاری کنیم که سربار دیگران یا گاو شیرده نباشیم
به گزارش خدمت؛ "محمد البرادعی" معاون سابق رئیس‌جمهور مصر و مدیرکل اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه کشورهای عربی نمی‌توانند یک هفته بدون آمریکا زندگی کنند، واکنش نشان داد.
 
البرادعی در صفحه رسمی خود به‌روی شبکه اجتماعی توییتر نوشت: این اظهارات دونالد ترامپ، برای همه ما تحقیرآمیز و ننگ‌آور است.

وی افزود: آیا چیزهایی که می‌بینیم و می‌شنویم، سبب نمی‌شود تا ما حتی به بازبینی سرنوشتمان بیندیشیم و به این فکر کنیم که چگونه می‌توانیم واقعیت موجود را تغییر داده و صفوف خود را یکپارچه کنیم تا دیگر صرفاً سربار دیگران یا گاو شیرده نباشیم؟

رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً طی سخنانی گفته بود که  کشورهای خاورمیانه پول‌های زیادی به دست می‌آورند اما در خصوص تصمیم‌گیری درباره اینکه این پول‌ها را در کجا خرج کنند، سرگردان هستند.
وی همچنین خطاب به اعراب گفت: شما، بدون ما، دو هفته هم نمی‌توانید به حکومت ادامه بدهید.
 
ترامپ همچنین گفته است که اعراب خلیج فارس مانند گاو  شیرده هستند، آنها را باید تا جایی که  شیر دارند دوشید و وقتی شیرشان هم تمام شد، باید آن‌ها را ذبح کرد.
کد مطلب: 89512
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟