شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰

ویژگی افرادی که محکم دست می‌دهند!

دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
خصوصیات افرادی که محکم دست می‌دهند را در ادامه بخوانید.
ویژگی افرادی که محکم دست می‌دهند!
به گزارش خدمت؛ مغز افرادی که محکم دست می‌دهند، سالم‌تر است. در حقیقت میزان سلامت آن‌ها در مقایسه با دیگر افراد بیشتر است؛ در ادامه خلاصه‌ای از تحقیقات دانشمندان در این حوزه را خواهید خواند.

محکم دست دادن و سلامت مغز
افرادی که محکم دست می‌دهند، در حل مشکلات، آزمون‌های حافظه و استدلال‌آوری بهتر عمل می‌کنند. نتایج مطالعه محققان دانشگاه ماساچوست آمریکا نشان می‌دهد که میزان قدرت جسمانی افراد در میان‌سالی، می‌تواند پیشگویی برای سلامت مغز آن‌ها باشد. این مطالعه نشان داد، افرادی که قدرت دست بیشتری دارند، در حل مشکلات، آزمون‌های حافظه و استدلال‌آوری بهتر عمل می‌کنند و واکنش سریع‌تری به محرک‌ها دارند.

پیش از این نیز مطالعات نشان می‌داد، افرادی که قدرت ضعیف‌تری در دستان خود دارند، روند کاهش ماده سفید در مغز آن‌ها بیشتر است؛ ماده سفید سلول‌هایی هستند که مانند کابل‌هایی مناطق مغز را به هم متصل می‌کند. مطالعه اخیر نشان داد، افرادی که قدرت دست قوی‌تری دارند، در مدت دو دقیقه مشکلات منطقی بیشتری را حل می‌کنند و اعداد بیشتری را از یک فهرست به یاد می‌آورند؛ همچنین این افراد به یک محرک بصری سریع‌تر واکنش نشان می‌دهند.

افرادی که محکم دست می‌دهند، مغز سالم‌تری دارند!
هر چند محققان دریافته‌اند که ارتباط واضحی میان قدرت عضلانی و سلامت مغز مشاهده می‌شود، اما خاطر نشان کردند که لازم است مطالعات بیشتری انجام شود تا متوجه شویم آیا کارهایی که باعث تقویت عضلات می‌شود، مانند ورزش‌های استقامتی می‌تواند موجب تقویت سلامت مغز شود یا خیر؟ نتایج این مطالعه در مجله Schizophrenia Bulletin منتشر شده است.

محققان در این مطالعه، با بررسی داده‌های بیش از 475 هزار نفر، متوجه شدند که ورزش می‌تواند روش خوبی برای تقویت قدرت مغز باشد.

منبع: الودکتر
کد مطلب: 89497
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟