سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2 Jun 2020
۰

اعتراف تلخ ال سعود درباره ملت یمن؛ عربستان تنها مرکز تامین خون در یمن را ویران کرد

دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
یک عضو کمیته ملی مستندسازی جنایت‌های اشغالگران و هماهنگی تلاش‌ها برای امدادرسانی در یمن تاکید کرد که حضور مردم در تشییع پیکر "صالح الصماد" باوجود بمباران مناطق پیرامونی محل تشییع، نشان دهنده اقتدار و عزتمندی ملت یمن است.
اعتراف تلخ ال سعود درباره ملت یمن؛ عربستان تنها مرکز تامین خون در یمن را ویران کرد
به گزارش خدمت؛ "یوسف مجمل الحاضری" عضو کمیته ملی مستندسازی جنایت‌های اشغالگران و هماهنگی تلاش‌ها برای امدادرسانی در یمن در گفت‌وگو با تسنیم، مراسم تشیع پیکر "صالح الصماد" رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن را نشان عزتمندی و اقتدار ملت یمن دانست و گفت: دشمن ما در ابتدای جنگ شناخت کاملی از مردم یمن نداشت و این شناخت با گذشت زمان بیشتر شد و درک کرد که گزارش‌های سیاستمداران مزدور یمنی مبنی بر مزدور بودن ملت یمن و چشم داشتن قبایل این کشور به کمک‌های مالی سفارت‌خانه‌های خارجی، دروغی بیش نبوده است. می‌توان گفت با گذشت بیش از هزار روز از جنگ شناخت سعودی‌ها از مردم یمن نیز کامل تر شد.

وی ادامه داد: امروز سعودی‌ها درک کرده‌اند که مردم یمن عزتمند، قدرتمند و شرافتمند هستند که هرگر در مقابل کسی تسلیم نمی‌شوند، حادثه ترور "صالح الصماد" رئیس جمهوری که ملت یمن ده‌ها سال بود به دنبال شخصیت عزتمند و با قدرتی چون او می‌گشتند،هزاران یمنی را از شهرهای مختلف برای تشییع پیکر او به صنعا کشاند.

الحاضری در همین خصوص توضیح داد: خیل عظیم جمعیت با وجود  بمباران سنگین صنعا که از شب قبل از مراسم تشییع آغاز شده بود و بمباران حاشیه میدان "السبعین" که تشییع پیکر شهدا در آنجا صورت گرفت به صنعا آمدند و در این مراسم شرکت کردند. تمام اقدامات دشمن سعودی برای ترساندن مردم و ممانعت از حضورشان در مراسم تشییع بی نتیجه ماند و مشاهده کردیم که یمنی‌ها از بمباران پی در پی مناطق نزدیک به مراسم تشییع هیچ هراسی نداشتند.

وی افزود: نکته اینجاست که ما در خصوص افراد غیر نظامی سخن می‌گوییم و حاضران از مجاهدان نبودند، زیرا مجاهدان در میدان‌های نبرد هستند، اگر یک فرد غیرنظامی یمنی اینگونه با بمباران و حملات هوایی برخورد می‌کند و ترسی به دل راه نمی‌دهد پس مجاهدان در میدان نبرد چگونه خواهند بود؟ دشمن این مسائل را بررسی می‌کند و متوجه می‌شود که با چه ملتی می‌جنگد.

این کارشناس یمنی با تاکید بر سرخوردگی سعودی‌ها گفت: برخورد دشمن با مراسم تشییع شهید "صالح الصماد" نشان دهنده ناامیدی و یأس شدید دشمن و برخود احساسی با این مسئله بود زیرا می‌دانست که اقداماتش نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت، اما از سر خشم اقدام به بمباران صنعا کردند.

وی خاطر نشان کرد: سعودی‌ها قصد داشتند با بمباران مناطق اطراف محل تشییع، مردم را پراکنده کنند زیرا گمان می‌کردند که صدای انفجارها می‌تواند یمنی‌ها را بترساند. دشمن متاسفانه بیمارستان "سبعین" در حاشیه میدان سبعین را هدف قرار داده است و این بیمارستان تنها پژوهشگاه خون یمن است. تمام مراکز درمانی یمن برای تهیه خون و پلاسما و فراورده های خونی به این مرکز که هم اکنون به طور کامل ویران شده است وابسته هستند.
کد مطلب: 89485
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟