شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰
عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال:

کی‌روش نخواسته نکونام را سرمربی کنیم/ ایرانی‌ها مسئولیت نمی‌پذیرند

يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶
عضو کمیته فدراسیون فوتبال با اشاره به انتخاب سرمربی تیم امید ایران گفت: مربیان ایرانی به دلیل مسئولیت سنگین تیم امید از پذیرش همه‌جانبه مسئولیتش سرباز زدند.
کی‌روش نخواسته نکونام را سرمربی کنیم/ ایرانی‌ها مسئولیت نمی‌پذیرند
به گزارش خدمت؛ حسین کلانی در گفتگو با مهر، در خصوص تصمیمات کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی تیم امید گفت: فکر می‌کنم ظرف یکی دو روز آینده، سرمربی تیم امید معرفی شود. صحبت‌های مفصلی را در این زمینه انجام دادیم تا بتوانیم بهترین گزینه را برای آن‌که به نتیجه دلخواه برسیم کسب کنیم.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال، درباره خواسته‌های این کمیته از سرمربی جدید تیم امید اظهار داشت: این‌که ما بخواهیم هدف‌گذاری خود را برای حضور در المپیک داشته باشیم بد نیست، اما مهم‌تر این است که بتوانیم ضمن موفقیت در رقابت‌های اسیایی و جهانی، پشتوانه مناسبی برای تیم ملی بزرگسالانمان ایجاد کنیم. شاید کمیته اجرایی المپیک تصمیم به تغییر در نحوه حضور رشته فوتبال در این مسابقات بگیرد. شاید آن‌ها تصمیم بگیرند فوتبال را جایگزین فوتبال کنند یا محدودیت سنی را برای تیم‌های فوتبال بیشتر کنند. در چنین شرایطی نباید تیم امید را رها کنیم. بلکه باید امکانات لازم را در اختیار قرار دهیم تا موفقیت‌های متوالی را از آن‌ها شاهد باشیم.

وی درباره احتمال حضور زلاتکو کرانچار در راس کادر فنی فوتبال امید تصریح کرد: اجازه دهید اسمی در این‌باره نبرم و کار خودمان را دنبال کنیم. من به‌خاطر آن‌که کمی از فضا دور بودم، بیشتر سعی می‌کردم در جلسات از صحبت‌های دوستان خوبم نظیر آقای محصص و معینی استفاده کنم. شاید در بسیاری از موارد با نظرات دوستان در خصوص آقای کرانچار موافق بوده باشم، اما نمی‌توان درباره حضور ایشان اظهار نظر قطعی کرد. قرار است در همین هفته راجع به این موضوع تصمیم‌گیری شود و آن را رسانه‌ای کنیم.

کلانی در پاسخ به این سوال که به‌نظر می‌رسد کارلوس کی روش بیشتر تمایل دارد تا جواد نکونام سرمربی تیم امید شود، خاطرنشان ساخت: ما از نظرات آقای کی‌روش هم بهره برده‌ایم. موضوع بسیار مهمی که درباره استفاده از مربیان جوان به نتیجه‌گیری رسیده‌ایم این است که در برهه زمانی کنونی بهتر است از مربیان با دانش و با تجربه بهره ببریم و در کنار آن‌ها از مربیان جوان استفاده کنیم. آقای کی روش هم با این دیدگاه کاملا موافق بودند؛ اما هرگز اسمی را نیاوردند که بخواهیم روی آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی در ادامه، درباره این‌که مشکل در انتخاب سرمربی تیم کجا بوده که تا این حد در انتخابش دچار تاخیر شده‌اند، تصریح کرد: مشکل اینجاست که وقتی پای صحبت‌های مربیان ایرانی نشستیم، آن‌ها کاملا علاقه‌مند به همکاری هستند؛ اما مسئولیت‌های سنگینی که این تیم دارد، باعث تردیدهایی شد. عدم راهیابی به المپیک در نیم قرن گذشته باعث شده تا رگ غیرتمان هم به جوش بیاید. همین امر هم باعث شده تا کمی برای قبول همه‌جانبه مسئولیت‌ها دچار استرس‌هایی شوند. برخی گزینه‌ها هم به‌خاطر مشغله‌های فراوانی که برای آن‌ها وجود داشت، به نتیجه لازم نرسید. با این‌حال بهترین گزینه را به‌نظرم در برهه زمانی فعلی اعلام خواهیم کرد تا بتواند همدلی کافی را نیز در پی داشته باشد.
کد مطلب: 89469
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟