شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰

زمان اجرای طرح ترافیک مشخص شد

يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۷
سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد، طرح جدید ترافیک، از ۱۵ اردیبهشت آغاز خواهد شد و از آن تاریخ، هر گونه تردد در محدوده طرح ترافیک، تنها بر اساس ضوابط جدید مجاز خواهد بود و در غیر این صورت تردد غیر مجاز تلقی خواهد شد.
زمان اجرای طرح ترافیک مشخص شد
به گزارش خدمت؛ سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در اطلاعیه شماره هشت خود اعلام کرد: «شهرداری تهران با هماهنگی پلیس راهور، با هدف برخورد شهروندمدارانه و تسهیل شرایط برای عموم، تصمیم گرفته است در دو هفته آغازین اجرای طرح ترافیک ۹۷، حتی‌الامکان زمینه‌ای فراهم کند که کسی جریمه نشود. از این‌رو، در صورتی که برخی افراد تردد غیر مجاز داشته باشند، برای بار اول با ارسال پیامک به آن‌ها، به ایشان فرصت داده خواهد شد که با ثبت‌نام و شارژ حساب تا پایان اردیبهشت، جلوی جریمه شدن خود را بگیرند.

این برخورد ارشادی، با هدف زمینه‌سازی برای تشویق به رفتار قانونی به جای تعجیل در برخورد فوری صورت می‌گیرد و به معنای عدم اجرای قانون درباره متخلفان نهایی نیست.

طرح ترافیک جدید، با ایجاد زمینه تردد قانونی برای آحاد شهروندان و تسهیل دریافت مجوز، انگیزه نقض قانون را از بین برده است و در مقابل، شرایط را برای کنترل عبور و مرور در محدوده طرح، مهیا ساخته است. از این‌رو، در صورتی که خودرویی بدون ثبت‌نام و دریافت مجوز وارد محدوده طرح ترافیک شود، طبق قانون هم جریمه خواهد شد و هم بدهی او بابت عوارض تردد به حساب خودرو منظور و از طرق قانونی دریافت خواهد شد.

سامانه my.tehran.ir که ثبت‌نام، شارژ حساب شهروندی و خرید مجوز روزانه در آن انجام می‌شود، تا پایان سال فعال خواهد بود و شهروندان محترم تا قبل از اولین ورود به محدوده طرح، می‌توانند در آن ثبت‌نام کرده و مجوز روزانه خریداری کنند تا تردد ایشان قانونی محسوب شود و مشمول جریمه نشود.

تمامی دوربین‌های ورودی، خروجی و داخل معابر محدوده طرح ترافیک، تردد خودرو‌ها را ثبت می‌کنند و با توجه به افزایش تعداد و تقویت دوربین‌ها، به عموم راکبان خودرو‌ها توصیه می‌شود که از مسیر قانونی برای ثبت‌نام و تردد در محدوده اقدام کنند تا با انباشت هزینه مضاعف جریمه و بدهی عوارض توأمان روبرو نشوند.»

منبع: دانشجو
کد مطلب: 89459
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟