شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
۰

اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه جدید آمریکا در ریاض

يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱
وزیر خارجه جدید آمریکا که در اولین تور منطقه‌ای خود در این سمت وارد ریاض شده، اتهامات بی‌پایه علیه ایران را تکرار کرد.
اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه جدید آمریکا در ریاض
به گزارش خدمت؛ «مایک پامپئو»، وزیر خارجه جدید آمریکا که تور منطقه‌ای خودش را آغاز کرده در ریاض بار دیگر اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران را تکرار کرد.
 
وی در کنفرانس خبری مشترک با «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان سعودی درباره توافق هسته‌ای برجام گفت: «توافق هسته‌ای به شکل فعلی آن برای مهار ایران و میانه‌رو کردن این کشور کافی نیست.»

«پامپئو» در ادامه مدعی شد رفتار ایران از زمان حصول توافق هسته‌ای، بدتر شده است. وی ادعا کرد: «ایران در حال بی‌ثبات کردن منطقه و تسلیح حوثی‌ها است و در هک الکترونیکی نقش دارد.»
وزیر خارجه آمریکا در ادامه امنیت عربستان سعودی را جزو اولویت‌های ایالات متحده خواند و گفت: «باید با یکدیگر علیه تروریسم بایستیم.»

پامپئو تصریح کرد که کشورش با دیدگاه عربستان سعودی درباره لزوم رسیدن به راه حل سیاسی در یمن موافق است. 

«مایک پامپئو» همزمان با تلاش واشنگتن برای جلب حمایت سایر کشورها جهت اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، در اولین سفر خود در این سمت شنبه‌شب وارد عربستان سعودی شد.

سفر پامپئو به ریاض، قدس و امان دو روز بعد از سوگند یاد کردن او به‌عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا انجام می‌شود. این سفر در شرایطی انجام می‌شود که برخی گزارش‌ها از برنامه‌ریزی‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای خارج کردن این کشور از توافق هسته‌ای با ایران و گروه 1+5 حکایت دارند.

آمریکا از زمان حمله هوایی، دریایی و زمینی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به یمن در فروردین‌ماه سال 1394 از این کشور حمایت و در برابر درخواست‌های مجامع حقوق بشری برای توقف فروش سلاح به عربستان و کشورهای هم‌پیمان آن مقاومت کرده است. این حملات به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان یمن و گسترش فقر، بیکاری و بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.
کد مطلب: 89454
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟