سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - 19 Oct 2021
۰

شیر دوباره گران شد + عکس

يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
برخی از صنایع لبنی، اقدام به افزایش قیمت شیر پُر مصرف خود، تا مبلغ ۷۵۰ تومان در هر لیتر کرده‌اند.
شیر دوباره گران شد + عکس
به گزارش خدمت؛ قیمت محصول پُر مصرف شیر بطری، در برخی از شرکت‌های تولیدکننده صنایع لبنی، دوباره گران شد؛ به طوری قیمت هر لیتر(حدود 950 میلی‌لیتر) شیر بطری در برخی از صنایع لبنی برای فروش محصول شیر پُر چرب و کم‌چرب، به ترتیب به قیمت 3200 تومان و 3000 تومان رسید و قیمت این محصول در برندی دیگر نیز به ترتیب به قیمت 2850 تومان و 2750 تومان افزایش یافت.

در حالی برخی از صنایع لبنی این قیمت‌ها را برای محصولات خود برگزیدند که بر اساس آخرین اعلام قیمت سازمان حمایت، نرخ هر لیتر شیر بطری یک لیتری پرچرب، 2440 تومان اعلام‌ شده بود؛ یعنی قیمت این محصولات در دو برند یاد شده، با حدود 750 تومان و 400 تومان گران‌فروشی، عرضه می‌شود.

بنابراین گزارش، صنایع لبنی در سال‌های اخیر، همواره از نرخ‌های دستوری دولت بر فرآورده‌های خود گلایه داشته‌اند و در مواردی نیز از قیمت‌های که دولت برای آن‌ها تعیین می‌کند، سرپیچی کرده و در گاهی مواقع با جریمه‌های سنگین و چندین میلیارد تومانی مواجه شده‌اند.

از طرفی نیز دبیر ستاد تنظیم بازار، در ماه‌های پایانی سال گذشته، از دستورالعملی مبنی بر ممنوعیت هر گونه افزایش قیمت کالاها و خدمات، تا پایان فروردین 97 خبر داد که این امر خود این شائبه را ایجاد کرد که بعد از این تاریخ، امکان افزایش قیمت کالا و خدمات وجود دارد، کما این‌که در بخش لوازم خانگی نیز دلیل افزایش قیمت 10 درصدی محصولات، بخشنامه سال گذشته دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام می‌شود.

تصویر آخرین قیمت اعلامی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره نرخ فرآورده‌های لبنی و همچنین تصاویر قیمت گران‌شده تولیدات برخی از کارخانه‌های لبنی را می‌توانید در ذیل مطلب مشاهده کنید.


منبع: مشرق
 
کد مطلب: 89435
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟