پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
۰

نقوی‌حسینی: برجام بدون آمریکا برای ایران هیچ مفهومی ندارد

يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام فعالیت هسته‌ای ایران گسترده‌تر از قبل ادامه می‌یابد.
نقوی‌حسینی: برجام بدون آمریکا برای ایران هیچ مفهومی ندارد
به گزارش خدمت؛ سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به اظهارات اخیر رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه و صدراعظم آلمان مبنی بر الحاق بندهایی به توافق‌نامه برجام، گفت: این‌گونه اظهارات از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود است و ما یک بار، فقط درباره برجام مذاکره کردیم.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی الحاق هیچ بندی را به برجام نمی‌پذیرد، اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند، ما هم  از این توافق‌نامه خارج خواهیم شد؛ اصولا برجام بدون آمریکا برای ما مفهومی ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، برجام را برای جمهوری اسلامی ایران بدون حاصل دانست و گفت: در حال حاضر نیز شرایط برای جمهوری اسلامی ایران، تفاوتی با بر هم زدن برجام از سوی آمریکا ندارد، زیرا سران آمریکا فضا را برای جذب سرمایه‌گذاری احتمالی پس از برجام مبهم می‌کنند و در واقعیت سرمایه‌گذاری در کشور انجام نمی‌شود.

نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه ایران به هیچ‌وجه درباره برجام با هیچ کشوری وارد مذاکره نمی‌شود، افزود: نمی‌دانیم چرا سران آلمان، آمریکا و فرانسه نمی‌خواهند سخن صریح ایران که مبتنی بر عدم مذاکره درباره برجام  است را بشنوند؟!

وی اضافه کرد: از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم، موضع قاطعی در برابر بدعهدی‌های آمریکا در برجام اتخاذ کند، ما باید این نکته را صریح اعلام کنیم که برجام بدون آمریکا برای ما هیچ مفهومی ندارد.
سخنگوی کمیسیون امنیت میل مجلس در پایان با تأکید بر اینکه ایران اصراری برای ماندن در برجام، تحت این شرایط ندارد و اگر آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند، ما هم از آن خارج  می‌شویم، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و همه طرف‌های 1+5 باید بدانند که اگر هرکدام از آنها و یا آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند، فعالیت هسته‌ای ایران گسترده‌تر از قبل ادامه می‌یابد.
کد مطلب: 89423
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟