پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
۰

عکس دردسرساز سارق تلفن همراه + عکس

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳
سارق گوشی‌های گران‌قیمت که طعمه‌هایش را در سایت دیوار شکار می‌کرد، با شناسایی عکسش در شبکه‌های اجتماعی، دستگیر شد.
عکس دردسرساز سارق تلفن همراه + عکس
به گزارش خدمت؛ چندی پیش مردی با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، از مردی به اتهام سرقت شکایت کرد.

شاکی به بازپرس بهشتی گفت: برای فروش گوشی تلفن همراه سه میلیون تومانی‌ام، در سایت دیوار آگهی منتشر کردم. افراد زیادی با من تماس گرفتند تا این‌که با آخرین نفر بر سر قیمت به توافق رسیدم. روز بعد برای معامله به نشانی‌ای که داده بود، رفتم. مرد خریدار گوشی را دید و آن را نگاه کرد و بعد درباره وضعیت پارک شروع به صحبت کرد.

همین‌طور که داشتم به اطراف نگاه می‌کردم، متوجه نشدم او چطور گوشی را با گوشی بدلی عوض کرد. بعد هم از معامله منصرف شد. وقتی به خانه رسیدم، تازه متوجه تعویض گوشی تلفن همراهم شدم.

با دستور بازپرس بهشتی، تحقیقات ماموران پلیس آگاهی برای دستگیری این سارق آغاز شد. این در حالی بود که ماموران با شکایت‌های مشابه دیگری روبرو شدند. با تحقیق از این مالباختگان، معلوم شد آن‌ها نیز در دام همان سارق فراری گرفتار شده‌اند.

جستجوها همچنان ادامه داشت تا این‌که راننده‌های میانسال و سالخورده‌ای نیز با حضور در پلیس آگاهی، از سارق گوشی‌هایشان شکایت کردند. ماموران با تحقیق از این افراد، متوجه شدند آن‌ها مردجوانی را به‌عنوان مسافر سوار خودروهایشان کرده‌اند و بعد از طی مسافتی، مسافر وانمود کرده از مسیر اصلی رد شده‌اند، بنابراین در همین موقع، زمانی که رانندگان دنده عقب گرفته‌اند تا به محل مورد نظر مسافر بازگردند، مسافر شیاد، پول و گوشی‌های تلفن همراه آن‌ها را سرقت کرده و بعد از توقف خودرو، بلافاصله پیاده شده و به‌سرعت محل را ترک کرده است.

ماموران با چهره‌نگاری از این سارق، متوجه شدند او همان متهمی است که به اتهام سرقت‌های سریالی گوشی‌های تلفن همراه تحت تعقیب پلیس تهران است. جستجوها برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا این‌که چند روز پیش، شکایت جدیدی از سارق مطرح شد. ماموران متوجه شدند شاکی در تلگرام با او صحبت کرده و از طریق تلگرام عکس‌های متهم را به‌دست آوردند؛ بنابراین جستجوها ادامه یافت و چند روز پیش موفق به دستگیری متهم در کرج شدند.

مهدی به افسر تحقیق گفت: من در یک کارخانه شیشه‌بری کار می‌کردم و بعد هم تصمیم گرفتم برای یک‌شبه پولدار شدن، دست به سرقت بزنم. به همین خاطر فروشندگان گوشی‌های گران‌قیمت را ابتدا به‌عنوان خریدار در سایت دیوار به دام می‌انداختم و در جریان معامله، گوشی بدلی را به جای اصلی به فروشندگان تحویل داده و از معامله منصرف می‌شدم. علاوه برآن هم با فریب رانندگان، پول و گوشی‌های آن‌ها را هم سرقت می‌کردم. بعد از این سرقت‌ها، گوشی‌های یک تا پنج میلیون تومانی را به اتباع افغان و سارقان که متقاضی خرید گوشی بودند، 50 تا 300 هزارتومان می‌فروختم.

با اعتراف این متهم، تا کنون 12 شاکی او را به‌عنوان دزد گوشی‌هایشان شناسایی کرده‌اند. تحقیقات برای رازگشایی از دیگر جرایم او، در پلیس آگاهی ادامه دارد.
منبع: مشرق
کد مطلب: 89416
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟