پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
۰

لاوروف: پیش شرط تلاش‌های صلح نباید استعفای دولت سوریه باشد

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴
وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری سه جانبه با همتایان ایرانی و ترکیه‌ای خود تصریح کرد که تلاش‌ها برای برقراری صلح در دمشق نباید با پیش‌شرط استعفای دولت سوریه همراه باشد.
لاوروف: پیش شرط تلاش‌های صلح نباید استعفای دولت سوریه باشد
به گزارش خدمت؛ «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست سه‌جانبه با وزرای خارجه ترکیه و ایران در روسیه به ناآرامی‌های سوریه اشاره کرد و گفت: «حملات غیرقانونی توسط فرانسه، بریتانیای کبیر و آمریکا بدون آنکه منتظر نتایج تحقیقات کارشناسان (درباره حملات شیمیایی سوریه) به سوریه انجام گرفت».
 
وی در این خصوص گفت که حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس که در 14 آوریل قبل از آن صورت گرفت که سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی (OPCW) تحقیقات خود را درباره حمله شیمیایی 7 آوریل به منطقه «دوما» واقع در «غوطه شرقی»  تکمیل کند.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد که همکاری میان روسیه، ایران و ترکیه تا حد زیادی به سوریه در مبارزه با داعش، جبهه‌النصره و دیگر گروههای تروریستی کمک کرد.

وی ادامه داد که تلاش‌ها برای برقراری صلح نباید با پیش‌شرط‌هایی همچون استعفای دولت سوریه همراه شود.

لاوروف در بخش‌هایی از کنفرانس خبری خود تصریح کرد که تحولات اخیر در سوریه نشان داد که همه خواستار برقراری صلح در سوریه نیستند.

این دیپلمات روس سپس به نشست سه جانبه با همتایان ایرانی و ترکیه‌ای خود اشاره کرد و گفت که مذاکرات روز شنبه (امروز) به انسجام بیشتر تلاش‌ها برای پیروی از قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل کمک می کند که خواستار آتش‌بس و راه‌حل سیاسی در سوریه است.

وزیر امور خارجه روسیه به همکاری با ترکیه اشاره کرد و گفت: «مسکو و آنکارا در خصوص تبادل اطلاعات میان سرویس‌های ویژه درباره اقدامات تروریست‌ها توافق کردند».
کد مطلب: 89415
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟