پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
۰

این افراد حتما اسید فولیک بخورند

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
اسید فولیک که با نام‌های فولات و یا ویتامین B9 نیز شناخته می‌شود، برای اعمال حیاتی بدن، از جمله سیستم عصبی و خونی، اهمیت ویژه‌ای دارد.
این افراد حتما اسید فولیک بخورند
به گزارش خدمت؛ اسید فولیک در مواد غذایی و سبزیجات سبزرنگ به وفور یافت می‌شود. اسید فولیک که به نام‌های فولات یا ویتامین B۹ نیز خوانده می‌شود، برای بسیاری از اعمال بدن، از جمله سلامتی سیستم عصبی، خون و یاخته‌ها، حیاتی و اساسی است. این ویتامین، بدن را در مقابل بیماری‌های قلبی، نقص‌های مادرزادی، پوکی استخوان و سرطان‌های مشخصی حفظ می‌کند. در فرآورده‌های غذایی(برای مثال جوشیده یا حرارت داده شده)، اسید فولیک از بین می‌رود. نگه داشتن غذا در حرارت اتاق به‌مدت طولانی نیز می‌تواند محتوای اسید فولیک آن را از بین ببرد.

منافع سلامت بخش اسیدفولیک(یا فولات یا ویتامین B۹) از جمله شامل جلوگیری از نقایص هنگام تولد در جنین در حال رشد است؛ اما زنان باردار تنها کسانی نیستند که نیاز به دریافت اسید فولیک دارند.

گروه‌هایی از افراد که از مصرف مکمل اسید فولیک سود ببرند، از جمله شامل این گروه‌ها می‌شود:

* زنانی که باردار هستند یا می‌خواهند باردار شوند و زنان شیرده.

* زنانی که نوزادی با عارضه اسپانیا بیفیدا(نقصان تشکیل ستون فقرات که ممکن است به بیرون‌زدگی بافت‌های عصبی بینجامد) به دنیا آورده‌اند و می‌خواهند دوباره باردار شوند.

* زنانی که عضوی از خانواده‌شان، اسپانیا بیفیدا دارد.

* زنانی که خودشان اسپانیا بیفیدا دارند و می‌خواهند باردار شوند.

* افرادی که داروهایی برای درمان بیماری‌های مزمنی مانند صرع، دیابت نوع ۲، بیماری التهابی روده، لوپوس، آسم، آرتریت روماتوئید یا پسوریاز مصرف می‌کنند.

* افرادی که دیالیز می‌شوند.

* افرادی که به بیماری کم‌خونی سلول داسی‌شکل، بیماری سلیاک یا بیماری کبدی مبتلا هستند.


یک راه تأمین اسیدفولیک، غنی‌سازی مواد غذایی با آن به‌منظور ارتقای بهداشت عمومی از طریق افزایش سطوح خونی آن است. در حال حاضر در ۷۶ کشور جهان، غنی سازی اجباری اسیدفولیک در دست‌کم یکی از غلات عمده مصرفی، عمدتاً غنی‌سازی آرد گندم انجام می‌گیرد.
کد مطلب: 89414
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟