دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 6 Jul 2020
۰

انتقاد چمران به ۷ گزینه شهرداری تهران

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به ویژگی‌های شهردار تهران گفت: وی باید مدیر، دلسوز و جهادی باشد و این در حالی است که بیش از ۸ ماه از بلاتکلیفی شهر می‌گذرد و در واقع گزینه‌های مطرح شده هم توانمندی حضور در شهرداری را ندارند.
انتقاد چمران به ۷ گزینه شهرداری تهران
به گزارش خدمت؛ مهدی چمران در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ویژگی‌های مورد نظر برای شهردار تهران گفت: مسلما آنچه موجب پیشرفت شهر می‌شود و شهر را در حوزه های عمرانی, اجتماعی, فرهنگی وحتی اقتصادی متحول می‌کند روی کار آمدن مدیری از هر حیث تواناست, فردی دارای قابلیت‌های لازم که شهر را از حالت بلاتکلیفی یک ساله خارج کرده و روحی تازه به جسم شهر زنده تهران بدمد.

وی دراین باره افزود: از ویژگی‌های مورد نظر مدیر شهرداری تهران باید به اهل کار بودن و دلسوز بودنش اشاره کرد, بی شک اگر مدیری تن و دل به کار ندهد و دلسوز مردم نباشد باز همان داستان قبلی تکرار می‌شود و باز هم شهر در مدت زمان طولانی درگیر بازیهای سیاسی و عدم دلسوزی مدیر شهری به سر خواهد برد. شاید بهتر باشد که شهرداری و شورای شهر به این موضوع واقف باشند که نه سازمان شهرداری و نه شورای اسلامی شهر تهران هیچ کدام باشگاه سیاسی نیست، که تنها کار مهم اعضای آن دنبال کردن واهتمام به مسائل سیاسی داشته باشند چرا که شهر محل ارائه خدمات است واگر خدمات دهی به شهر زنده‌ای چون تهران کم یا قطع شود مسلما شاهد فلج شدن شهر در آینده ای نه چندان دور خواهیم بود.

چمران با اظهار امیدواری از انتخابی به دور از جنجال‌های سیاسی گفت: شهر تهران در حال حاضر و بنا به گذشت بیش از هشت ماه از بلاتکلیفی مدیریتی نیازمند حضور مدیری است که علاوه بر توانایی های جسمی، شخصیتی کاملا اجرایی، فرهنگی و جهادی داشته باشد. شخصیتی که بتواند به صورت تمام وقت شهر تهران را اداره کند. متاسفانه در افراد پیشنهاد شده برای شهرداری تهران چنین شخصی با ویژگی‌های اشاره شده نمی‌توان به راحتی معرفی کرد هر چند که امیدواریم فردی که راهی خیابان بهشت می شود به دور از جنجال‌های سیاسی تنها به مدیریت شهر وانجام خدمات از دست رفته بیاندیشد.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مطمئنا مدیری جهادی چون قالیباف برای شهردار شدن نخواهیم داشت، افزود: یقینا پیدا کردن فرد جهادی همانند وی برای شهرداری تهران دور از ذهن است چرا که وی با یک تجربه دوازده ساله و ارائه خدمات مختلف از هر جهت در زمینه‌های عمرانی, شهری, اجتماعی و فرهنگی بسیار به مسائل مسلط بود. شهرداری توانمند به لحاظ اجرایی که شهر را در بیش از یک دهه به بهترین شکل اداره کرد بنابراین انتظار اینکه فردی با این قابلیت‌ها و ویژگی‌ها وارد شهرداری تهران شود دور از ذهن است که بتواند همانند قالیباف انتظارات را برآورده کند، هر چند که ما نیز چنین توقعی از انتخاب اصلاح طلبان نداریم و تنها انتظار می‌رود فردی راهی شهرداری تهران شود که بتواند از عهده کارهای اجرایی شهر تهران برآید و مسائل سیاسی را با مسائل شهری در هم نیامیزد.
کد مطلب: 89371
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟