پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
۰

رییس باند مواد مخدر، پناهنده سیاسی بود

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰
خبرگزاری آلمان اعلام کرده که این افراد در ایالت نورد راین وستفالن آلمان دستگیر شده‌اند و رهبر این باند، یک ایرانی 63 ساله است که پس از انقلاب به آلمان آمده و پناهندگی سیاسی گرفته است.
رییس باند مواد مخدر، پناهنده سیاسی بود
به گزارش خدمت؛ خبرگزاری آلمان اعلام کرده که این افراد در ایالت نورد راین وستفالن آلمان دستگیر شده‌اند و رهبر این باند که یک ایرانی 63 ساله است، پس از انقلاب به آلمان آمده و پناهندگی سیاسی گرفته است. بازجویی از 40 فرد مظنون به فعالیت در این باند قاچاق مواد مخدر آغاز شده و هشت نفر از آنان برای بررسی‌های بیشتر، در حبس به‌سر می‌برند.

بر اساس گزارش رسانه‌های آلمان، اعضای این گروه برای قاچاق مواد مخدر به کشورهای استرالیا، ژاپن و آمریکا از شیوه خاصی استفاده می‌کردند. آن‌ها در دیسکو‌ها با آلمانی‌ها تماس برقرار می‌کردند و از آن‌ها برای قاچاق مواد مخدر بهره می‌گرفتند. دستگیری دو آلمانی در استرالیا با چمدانی که در جداره آن کوکائین جاسازی شده بود، باعث لو رفتن این باند قاچاق مواد مخدر شد.

این باند افرادی بین 20 تا 40 سال سن را به‌کار می‌گرفتند و با ایجاد امکان برای سفر به کشورهای استرالیا، ژاپن و آمریکا، از آن‌ها برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کردند. کسانی که در دام این باند می‌افتادند، عموما از حیث مالی مشکل داشتند.

بر اساس اظهارات پلیس آلمان، ارزش مواد مخدر جابه‌جا شده از سوی این باند، بالغ بر 5 میلیون یورو بوده است. پلیس در جریان حمله به خانه این شهروند ایرانی‌تبار، مبلغ 400 هزار یورو پول نقد و 71 کیلوگرم مواد مخدر کشف کرده است.

منبع: پارس
کد مطلب: 89358
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟