جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
۰

سکه دوباره گران شد

دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
قیمت سکه در حالی بار دیگر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عبور کرد که رئیس کل بانک مرکزی گفته بود با دلار ۴۲۰۰ تومانی، سکه باید ارزان شود.
سکه دوباره گران شد
به گزارش خدمت؛ در حالی قیمت سکه در روز جاری با افزایش قیمت همراه شده که دلار با اعلام بانک مرکزی در نرخ 4200 تومان تک‌نرخی شده و قیمت اونس جهانی طلا هم نسبت به روز قبل تغییری نکرده است.

اما با وجود ثبات نرخ دلار و قیمت جهانی طلا، امروز در بازار داخلی شاهد افزایش قیمت طلا و انواع سکه بهار آزادی بودیم؛ در همین راستا، قیمت هر گرم طلای 18 عیار، بار دیگر به مرز 173 هزار تومان رسید. سکه نیز از قیمت یک میلیون و 820 هزار تومان عبور کرد.

فعالان بازار معتقدند که توقف حراج سکه، از جمله دلایل افزایش قیمت سکه در روز جاری است. ضمن آن‌که با محدودیت‌های جدید ارزی و اجرای سیاست ارز تک‌نرخی، بسیاری از سرمایه‌ها به سمت بازار طلا و سکه حرکت کرد. همین امر از دلایل گرانی‌های اخیر قیمت سکه در بازار است.

بر اساس گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد، سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید، با افزایش قیمت، به یک‌میلیون و 823 هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم، به یک‌میلیون و 741 هزار تومان رسید.

هر قطعه نیم‌بهار آزادی، امروز شاهد افزایش قیمت بود؛ به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه ربع‌بهار آزادی 893 هزار تومان، ربع‌سکه 561 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی، 354 هزار تومان فروخته می‌شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز امروز 172 هزار و 595 تومان ارزش‌گذاری شده بود؛ ضمن آن‌که هر اونس طلا در بازارهای جهانی، با قیمت 1345.2دلار معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 88802
نام شما

آدرس ايميل شما

خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟
چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد