جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

۹۰ درصد بازار چادر مشکی در انحصار کره و ژاپن است

دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲
عضو جامعه متخصصین نساجی ایران گفت: عمده واردات پارچه چادر مشکی از کشورهای کره و ژاپن است؛ آن‌ها با هدف صادرات،­­ سرمایه زیادی نصیبشان می‌شود.
۹۰ درصد بازار چادر مشکی در انحصار کره و ژاپن است
به گزارش خدمت؛ علیرضا حایری اظهار داشت: ­در کشور کارخانه‌های تولید پارچه با کیفیت زیاد است و سه کارخانه در کشور وجود دارد­ که پارچه چادر مشکی تولید می‌کنند.

وی افزود: سالیانه در کشور، بین 50­ تا 70 میلیون متر­ چادر مشکی مصرف می‌شود­ که در کشور، 5 تا 7 میلیون متر تولید می‌شود.

وی گفت: کارخانه‌ای در شهرکرد وجود دارد که از تکنولوژی‌های روز دنیا در تولید پارچه مشکی استفاده می‌کند، اما ظرفیت تولید آن هنوز جوابگوی نیاز داخل نیست.

وی افزود: با توجه به این‌که کیفیت پارچه‌های تولیدی کارخانه‌های کشورمان بسیار بالا است، اما متاسفانه عمده واردات آن از کشورهای کره، ژاپن،​ اندونزی، تایلند و چین است؛ این در حالی است که این کشورها مصرف داخلی ندارند و هدفشان از تولید، صادرات به ایران است.

وی با اشاره به این‌که واردات پارچه مشکی به قدری سودآور است که همه تمایل به واردات دارند تا تولید، گفت: باید به بخش خصوصی تسهیلات ارایه شود تا این بازار برای سرمایه‌گذاران سودآور باشد و سرمایه‌گذاری کنند.

عضو جامعه متخصصین نساجی ایران­ افزود: یکی از مشکلات اصلی در صنعت نساجی، نبود برند در این حوزه است و بسیاری از تولیدکنندگان ما بدون برند و با برندهای خارجی اقدام به فروش کالای خود می‌کنند؛ این در حالی است که باید برندسازی در این صنعت صورت گیرد.

منبع: صداوسیما
کد مطلب: 88793
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین