جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
۰

دمشق ۷۱ موشک را منهدم کرد/ احتمال تجهیز ارتش سوریه به اس-۳۰۰

شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، پدافند هوایی سوریه، ۷۱ موشک از مجموع ۱۰۳ موشک شلیک شده را منهدم کرده، حال آن‌که با توجه به شرایط فعلی، احتمال تجهیز ارتش سوریه به پدافند اس-۳۰۰ روسی هم وجود دارد.
دمشق ۷۱ موشک را منهدم کرد/ احتمال تجهیز ارتش سوریه به اس-۳۰۰
به گزارش خدمت؛ بر اساس گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه، ضمن محکوم کردن حملات موشکی فرانسه، انگلیس و آمریکا به مواضع دولت سوریه، اعلام کرد: از ۱۰۳ موشک شلیک شده از سوی آمریکا و متحدینش، ۷۱ مورد از آن‌ها از سوی پدافند هوایی سوریه منهدم شده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، سوریه با کمک گرفتن از پدافندهای موشکی مانند اس-۱۲۵ و اس- ۲۰۰ که ۳۰ سال پیش از سوی شوروی سابق ساخته شده، موفق به انهدام موشک‌ها شد.

این وزارتخانه همچنین ادامه داد: چند سال پیش، به درخواست بعضی از شرکای غربی، از تجهیز ارتش سوریه به اس-۳۰۰ امتناع کردیم؛ اما با توجه به آن‌چه اتفاق افتاد، امکان بررسی مجدد این مسئله را نه‌تنها در رابطه با سوریه، بلکه در رابطه با کشورهای دیگر نیز در نظر می‌گیریم.

به گفته وزارت دفاع روسیه، برای رهگیری و سرنگونی موشک‌هایی که بامداد امروز شلیک شد، از پدافندهای روسی استفاده نشده است؛ چرا که هیچ‌یک از این موشک‌ها به حریم دفاعی روسیه شامل پایگاه‌های طرطوس و حمیمیم نزدیک نشده‌اند.

گفتنی است، بامداد امروز، متجاوزان آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی، اهدافی در سوریه را بمباران کردند.
 
کد مطلب: 88681
نام شما

آدرس ايميل شما

خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟
چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد