جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

دولت دست از تولید دارو بردارد/ کلیدواژه حمایت از کالای ایرانی

شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: کناره‌گیری دولت از تولید دارو و تجهیزات پزشکی، می‌تواند به حمایت از تولید کالای ایرانی کمک کند.
دولت دست از تولید دارو بردارد/ کلیدواژه حمایت از کالای ایرانی
به گزارش خدمت؛ همایون یوسفی در برنامه نبض شبکه خبر، اظهار داشت: اگر دولت در ۷۹۰ بیمارستان دولتی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی از تولیدات داخلی استفاده کند، برای بخش خصوصی و مردم فرهنگسازی خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش مجلس برای کم کردن مشکل تامین نقدینگی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: حدود ۸۰ درصد تولیدات و تجهیزات پزشکی، به نوعی متکی به واردات است؛ البته وضع حوزه سلامت به نسبت سایر حوزه‌ها بهتر است.

یوسفی، راهکارهای حمایت از کالاهای تولید داخل را برشمرد و افزود: تاسیس بانک اطلاعات جامع از تولیدات داخل، اجرای قانون حداکثر استفاده از توان و تولید داخل، جلوگیری از ورود کالاهای دست دوم، حمایت از تولید واقعی، کاهش انحصار در حوزه‌های مختلف، افزایش تحقیقات در حوزه‌های مختلف، از جمله تولید دارو، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، مبارزه با قاچاق، کناره‌گیری دولت از تولید دارو و تجهیزات و ممنوعیت ورود کالاهایی که مشابه داخلی دارند، راهکارهای حمایت عملی از کالاهای تولید داخل است.

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک کالاهای حوزه سلامت، از جمله دارو، گفت: کلیدواژه حمایت از کالاهای تولید داخل، در اقتصاد مقاومتی خلاصه می‌شود.
 
کد مطلب: 88407
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین