جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

تمسخر انتخابات ریاست جمهوری در مصر

سه شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
"السیسی" اولین رئیس جمهور جهان خواهد بود که نام کسانی را که به او رای داده‌اند، حفظ کرده و برای تشکر از تک‌تک آنان در کاخ ریاست جمهوری، فرش قرمز پهن می‌کند.
تمسخر انتخابات ریاست جمهوری در مصر
به گزارش خدمت؛ روزنامه "الاخبار" نوشت:  "السیسی" اولین رئیس جمهور جهان خواهد بود که نام کسانی را که به او رای داده‌اند، حفظ کرده و در قصر ریاست جمهوری برای تشکر از تک‌تک آنان، فرش قرمز پهن می‌کند؛ این جمله یک شهروند مصری در تعبیر از حضور ضعیف در انتخابات ریاست جمهوری کشورش و تمسخر آن است.

این انتخابات، صبح روز دوشنبه آغاز شد و تا چهارشنبه ادامه می‌یابد.

حضور السیسی پای صندوق رای، پیش از آغاز رای‌گیری
بدتر از حضور کمرنگ مصری‌ها در انتخابات این‌که رئیس‌جمهور روز گذشته برای رای دادن عجله داشت و چهار دقیقه پیش از آغاز رسمی رای‌گیری پای صندوق حاضر شد و اولین کسی بود که رای داد.

باید پرسید چرا عجله؟ قصر الاتحادیه همچنان متعلق به السیسی خواهد بود و تنها رقیب او کسی جز "موسی مصطفی"، از هوادارانش نیست.

چرا علجه؟ شاید السیسی می‌خواست رای داده و پس از آن تبلیغات انتخاباتی‌اش را دنبال کند. این ذلت و خواری کافی است؛ زیرا تمام نهادهای دولت در خدمت تبلیغات او هستند.

انتخابات، صحنه کشته شدن رویاهای مصری‌ها
مصری‌ها چطور؟ به‌نظر می‌رسد اکثریت آنان هیچ اختیار و قدرتی ندارند و این انتخابات چیزی جز زجر مجازات برای آنان نیست؛ زیرا آسان نیست شاهد نمایشی از کشته شدن رویاها بود و البته این اولین‌باری نیست که رویای مصری‌ها که هشت سال بیشتر ندارد، کشته می‌شود؛ اما این‌بار با قساوت بیشتر.

مشارکت با لاتر از متوسط ، آبروداری دولت مصر
در نمایش انتخابات روز گذشته، با وجود مشارکت ضعیف مردم، دولت کوشید از طریق اظهارات رسمی، وجهه خود را بهبود بخشید؛ از همین رو اعلام کرد، میزان مشارکت بالاتر از متوسط است.

نکته دیگر، نبود شادی و خوشحالی مردم در برابر حوزه‌های انتخاباتی بود و این‌که فقط نهادهای دولتی در برابر دوربین‌ها حضور داشتند و رسانه‌ها تلاش داشتند مشارکت را پُر رنگ جلوه دهند.

آن‌چه دوربین‌ها ثبت کردند، چیزی جز حضور سالخوردگان نبود؛ حال آن‌که تعداد واجدین شرایط رای در مصر، بالغ بر 59 میلیون نفر است که بیش از نیمی از آنان را  جوانان تشکیل می‌دهند.
کد مطلب: 88097
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین