جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

انتخاب نجفی که متاثر از نگاه سیاسی بود، شش‌ماه شهر را دچار خسارت کرد/ انتظار انتخاب شهرداری جهادی می‌رود

چهارشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷
بدری گفت: آن‌چه موجب عدم موفقیت دکتر نجفی در شش ماه گذشته شد، سیاسی‌کاری شورا و شهردار بود؛ موضوعی که مدیران را از پرداختن به اساسی‌ترین موضوعات شهر باز‌می‌دارد.
انتخاب نجفی که متاثر از نگاه سیاسی بود، شش‌ماه شهر را دچار خسارت کرد/ انتظار انتخاب شهرداری جهادی می‌رود
به گزارش خدمت؛ صدیف بدری -عضو کمیسیون عمران- با اشاره به ویژگی‌های شهردار مسوول وتاثیر گذار گفت: یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در توسعه و پیشرفت شهر انتخاب مدیری برای شهرداری است که خارج از سلیقه‌های سیاسی و سو گیری‌های سیاسی انتخاب شده باشد، شهردار تهران به‌عنوان شهردار پایتخت جمهوری اسلامی باید از میان مدیران ونخبگانی انتخاب شود که از کارآمدی بالایی برخوردار باشد؛ در عین حال تنها به انجام وظایف خود و خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان به‌عنوان سرمایه‌های کشور بیاندیشد؛ چرا که مردم اربابان واقعی مسوولین و حامیان اصلی انقلاب و نظام اسلامی هستند.

 وی در این‌باره افزود: انتصاب مدیران نخبه از هر جناح سیاسی که متعهد به اصول انقلابی و متدین باشند؛ کسانی که با تفکر جهادی به خدمتگزاری اهمیت بدهند و با نمایندگان شورای اسلامی شهر تعامل داشته باشند از ملزومات پیشرفت شهر است. شهردار تهران باید برنامه جامعی برای اداره شهر داشته باشد تا در این برنامه بهترین فعالیت‌ها را در راستای اجرا و انجام فعالیت‌های عمرانی، مسائل اجتماعی، فرهنگی شهر به منصه ظهور برساند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دلیل عدم توفیق شهردار تهران را در شش‌ماه گذشته این‌گونه عنوان کرد: شهر تهران مبتلا به مشکل آلودگی هوا وترافیک است؛ یقینا شهردار تهران باید از چنان آمادگی جسمانی و شرایط روحی قدرتمندی برخوردار باشد که موضوعات اشاره شده و سایر مسائل شهر تهران را با همکاری دستگاه‌ها و سایر نهادهای دولتی حل کند. یقینا یکی از مهمترین مشخصه‌های شهردار کارآمد و تاثیر گذارو توسعه طلب عدم ابتلا به سیاست‌زدگی است؛ آن‌چه موجب عدم موفقیت دکتر نجفی در شش‌ماه گذشته شد سیاسی‌کاری شورا و شهردار بود؛ موضوعی که مدیران را از پرداختن به اساسی‌ترین موضوعات شهر بازمی‌دارد وخدمت‌رسانی را به تعویق انداخته یا اهداف را مغایر آن می‌کند.

 وی با تاکید بر این‌که نگاه سیاسی و انتخاب سیاسی عامل خسارت به شهر در شش‌ماه گذشته شد اظهار داشت: شهردار تهران باید فردی باشد که نگاه جامعی به توسعه فضای سبز، کیفی سازی خیابان‌ها و معابر شهر، فعالیت‌های عمرانی و خدمات فرهنگی و اجتماعی داشته باشد. شهرداری می‌تواند شهردار موفق آینده شهر تهران باشد که به دور از ایجاد تنش‌های سیاسی متخصص، مجرب و متعهد باشد. ثابت شده هر انتخاب سیاسی برای شهر غیر از خسارت ره‌آوردی ندارد، انتخاب آقای نجفی که متاثر از نگاه سیاسی بود شش‌ماه شهر را دچار خسارت کرد از این‌رو انتظار می‌رود انتخاب شهردار آتی تهران توام با انگیزه و شاخصه جهادی برای خدمتگزاری و توجه به نیازهای آحاد مختلف شهروندان باشد تا شهر را از خسارت‌های بیش از این نجات داده و شهر را از نگرانی‌های ایجاد شده در امان نگاه دارد.

منبع: افکار
کد مطلب: 87987
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین