جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

نقشه عجیب دختر دانشجوی تبریزی برای مردانی که دنبال ارتباط پنهانی بودند!

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
دختر دانشجوی 19 ساله که با طراحی روبات مجازی «صیغه یاب» به حساب‌های بانکی بیش از 100 کاربر دسترسی پیدا کرده و میلیون‌ها تومان به جیب زده بود، با ردیابی‌های پلیسی شناسایی و دستگیر شد.
نقشه عجیب دختر دانشجوی تبریزی برای مردانی که دنبال ارتباط پنهانی بودند!
به گزارش خدمت؛ رسیدگی به این پرونده با شکایت مرد جوانی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس(شعبه 2 بازپرسی) شروع شد.

شاکی به بازپرس گفت: «فردی ناشناس به‌ صورت اینترنتی 520 هزار تومان از حسابم برداشت کرده اما هیچ ردی از او ندارم.»
 
با شکایت این مرد، پرونده برای رسیدگی در اختیار مأموران پلیس «فتا»ی شهرستان فردیس قرار گرفت و کارآگاهان با شناسایی صاحب حسابی که از شاکی برداشت غیر مجاز کرده بود، مبلغ 320 میلیون ریال موجودی حسابش را مسدود کردند.
 
همچنین بررسی‌های فنی و تخصصی نشان داد شاکی مدتی قبل، از طریق شبکه اجتماعی تلگرام برای فعال‌سازی روباتی به نام «صیغه یاب»، 2 هزار تومان به‌صورت مجازی پرداخت کرده است. در ادامه مشخص شد که درگاه اینترنتی پرداخت پول، متعلق به یک دختر دانشجوی ساکن تبریز است.
 
به این ترتیب، با هماهنگی‌های قضایی و همکاری پدر دختر، متهم دستگیر شد. او که ابتدا منکر کلاهبرداری‌های مجازی بود، وقتی با مدارک و مستندات پلیسی روبرو شد، به جرم خود اعترف کرد. «مدتی قبل با طراحی یک روبات در تلگرام و تبلیغ گسترده آن در کانال‌های تلگرامی اقدام به سرقت اطلاعات حساب‌های قربانیان کرده و از طریق درگاه پول‌های سرقتی را خارج کردم.»
 
متهم پس از اعتراف‌هایش به دادسرا انتقال یافت و حساب او نیز تا ردگیری همه مالباختگان مسدود شد.

سرهنگ اقبالی -رئیس پلیس فتای استان البرز- در این‌باره گفت: بر اساس بررسی‌ها و کارشناسی‌های به‌عمل آمده از محتویات پرونده و تحقیق از متهم پرونده، مشخص شد که متهم با به‌دست آوردن اطلاعات حساب قربانیان از طریق روبات صیغه یاب، اقدام به برداشت از حساب آنان از طریق برداشت با درگاه کرده که در این راستا با تلاش‌های کارشناسان خبره پلیس فتای شهرستان فردیس مراتب در دستور کار قرار گرفت و منجر به شناسایی متهم و صدور قرار مناسب برای وی شد. با بررسی حساب‌های متهم، تا کنون بیش از 100 مالباخته شناسایی شده‌اند که تا کنون 15 شاکی نیز در این خصوص به پلیس مراجعه کرده‌اند.

وی توصیه‌ای نیز به شهروندان کرد و گفت: برای جلوگیری از موارد مشابه، نیاز است که هیچ‌گاه اقدام به دانلود نرم‌افزار‌ها با عنوان‌های غیر اخلاقی(صیغه یاب، همسریابی) نکنند. به این دلیل که صددرصد نرم‌افزارها دروغ است و فقط برای سرقت اطلاعات حساب بانکی شما طراحی شده است. بنابراین لازم است برای شناسایی دیگر شاکی‌ها از طریق مبادی مربوطه اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.

منبع: جام‌نیوز
کد مطلب: 87970
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین