جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟

يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
ماهی‌های قرمز ممکن است عصبی یا بیمار باشند؛ مهمترین راه شناخت این ماهی‌ها، چرخش مکرر ماهی داخل تنگ است.
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
به گزارش خدمت؛ شکسته شدن یا تا خوردن بال‌های ماهی، شنای نامتعادل، بیرون‌زدگی چشم‌ها، تشکیل گلوله‌های پنبه‌ای اطراف دهان، دم یا بال‌ها و سفیدک زدن جداره پوست، از علائم بیماری ماهی‌های قرمز است.

 برای ضد عفونی کردن و درمان ماهی‌های قرمز، از نمک استفاده کنید. به این شکل که بعد از جدا کردن ماهی بیمار از سایر ماهی‌ها، به ازای هر دو لیتر آب برای هر ماهی یک قاشق چایخوری نمک به آب آن اضافه کنید. این روش می‌تواند در درمان برخی بیماری‌های ماهی‌ها موثر باشد.

سالمونلا و سل پوستی، از بیماری‌های قابل انتقال ماهی‌های قرمز هستند که می‌توانند در تماس با آب داخل تنگ و دیگر محل‌های نگهداری یا در تماس با ماهی‌های قرمز به انسان منتقل شود. از مهمترین علائم این بیماری، ایجاد قارچ یا لکه‌های پوستی است که پس از مشاهده، باید با مراجعه به پزشک متخصص پوست درمان شود.

تنگ ماهی باید هفته‌ای یک یا دوبار با نمک شستشو شود و بهترین شیوه تعویض آب تنگ ماهی استفاده از آب شیر و نگهداری آن در حالت سکون به‌مدت 24 ساعت برای از بین رفتن کلر داخل آن است و بعد این، آب به تنگ ماهی اضافه شود.

بهترین غذا برای ماهی‌های قرمز، غذاهای کم پروتئین و غنی از کربوهیدرات است و بهترین راه تهیه این غذاها، خرید از فروشگاه‌های معتبر است؛ میزان غذا باید به اندازه‌ای باشد که توسط ماهی مصرف شود و چیزی از آن باقی نماند و داخل آکواریوم یا تنگ ته‌نشین نشود.

نان به ماهی ندهید.

ماهی‌های قرمز را پس نوروز، در رودخانه‌ها رها نکنید.

منبع: بهداشت
کد مطلب: 87920
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین