جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

مزاحم اینترنتی در دام پلیس فتا گرفتار شد

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: فردی که با ارسال پیام‌های توهین آمیز و غیر اخلاقی در فضای مجازی به یکی از شهروندان، موجبات آبروریزی و هتک حیثیت وی را فراهم آورده بود، شناسایی و دستگیر گردید.
مزاحم اینترنتی در دام پلیس فتا گرفتار شد
به گزارش خدمت؛ سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این‌که فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی به‌طور پی در پی اقدام به ارسال پیام‌های توهین آمیز و ضد اخلاقی به وی می‌نماید، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی و بررسی اکانت شاکی، متهم به هویت الناز. ف. از اقوام نزدیک شاکی، شناسایی و دستگیر گردید.

سرهنگ مرتضوی بیان کرد: فرد مذکور از شگرد‌های متعددی جهت مخفی نمودن هویت خود استفاده نموده بود؛ ولیکن با هشیاری کارشناسان این پلیس و به کارگیری اقدامات فنی و پلیسی، عامل فعل مذکور شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: متهم که در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت، انگیزه خود را انتقام‌جویی عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی با بیان این‌که نشر اظهارنظر‌های توهین‌آمیز در صفحات، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی کاربران از نظر قانون جرم محسوب می‌شود، افزود: این موضوع در قانون جرایم رایانه‌ا‌ی نیز در نظر گرفته‌ شده و پلیس فتا به‌عنوان ضابط قضایی، موظف به رسیدگی و دنبال کردن اقدامات لازم برای رسیدگی به شکایت کاربران است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در پایان یادآور شد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند نظرات و مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی، با مراجعه حضوری و همچنین کاربران در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا، بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

منبع: صراط
کد مطلب: 87867
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین