جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت خبر داد؛

کوتاهی عراق در انجام تعهدات خود به سازمان حج

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: کشور عراق در تعهد خود نسبت به افزایش گیت‌های ورودی به مرز عراق به‌منظور تسریع در انتقال زائران در ایام عید، کوتاهی کرده است.
کوتاهی عراق در انجام تعهدات خود به سازمان حج
به گزارش خدمت؛ مرتضی آقایی، در خصوص معطلی جمعیت زائران در مرز مهران گفت: از ساعت 9 صبح امروز شاهد ازدحام جمعیت زائران عتبات در ورودی گیت های عراق در مرز مهران هستیم. این در حالی است که در جلسات متعدد سازمان حج با طرف عراقی مقرر شده بود با توجه به افزایش استقبال زائران از عتبات در روزهای پایانی سال، نسبت به افزایش گیت‌های ورودی به کشور عراق اقدام شود تا از معطلی و کندی حرکت زائران به عراق جلوگیری شود.

وی افزود: متأسفانه کشور عراق به تعهدات خود به‌طور کامل عمل نکرده و تنها چند گیت را به ورود زائران اختصاص داده است که این امر منجر به معطلی زائران و مشکلاتی چون کمبود امکانات نسبت به جمعیت موجود در مزر مهران شده است.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: از ساعات اولیه امروز، پیگیری‌های لازم جهت رفع مشکل تردد از مرز مهران به عراق آغاز شده و موضوع از جانب فرماندهی حج مرزی مورد بررسی قرار گرفته است.

آقایی در پایان اذعان داشت: در حال حاضر  امکان اعلام آمار دقیقی از حجم زائران در منطقه "زربانیه" مهران وجود ندارد، اما با وجود گیت‌های محدود در مرز ورودی عراق، تردد زائران به کشور عراق با کندی  ادامه دارد و امیدواریم این مشکل تا ساعاتی دیگر رفع شود.

منبع: پارس
کد مطلب: 87865
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین