جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

درخواست ۴ میلیارد دلاری ترامپ از عربستان برای کاهش نفوذ ایران در سوریه

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۹
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد، رئیس‌جمهور این کشور برای پیشبرد اهداف این کشور در سوریه و کاستن از نفوذ ایران درخواست ۴ میلیارد دلار پول از عربستان کرده است.
درخواست ۴ میلیارد دلاری ترامپ از عربستان برای کاهش نفوذ ایران در سوریه
به گزارش خدمت؛ یک روزنامه آمریکایی گزارش داد، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، به‌منظور پیشبرد برنامه‌های این کشور در سوریه بعد از حکومت عربستان سعودی درخواست 4 میلیارد دلار پول کرده است. 

واشنگتن‌پست نوشته ترامپ در یک گفتگوی تلفنی با «ملک سلمان»، پادشاه عربستان که در ماه دسامبر سال گذشته میلادی انجام شد، از او 4 میلیارد دلار پول مطالبه کرد که به اعتقاد او می‌تواند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را تسریع کند. مقام‌های آمریکایی روز جمعه به واشنگتن‌پست گفته‌اند اعتقاد ترامپ بعد از اتمام این گفتگوی تلفنی این بود که معامله‌ای را با طرف سعودی انجام داده است.

مطابق این گزارش، کاخ سفید این پول را برای دست‌یابی به اهدافش در سوریه و جلوگیری از نفوذ ایران و روسیه در این کشور جنگ‌زده می‌خواهد. برای ترامپ که بارها از قصور متحدان آمریکا در زمینه مشارکت در  فرایند تأمین هزینه‌های مربوط به قرار گرفتن در چتر امنیتی آمریکا گلایه کرده، دریافت این مبلغ از عربستان سعودی حائز اهمیت زیادی است.

واشنگتن‌پست می‌نویسد: «کمک 4 میلیارد دلاری سعودی‌ها، گام بزرگی در راستای اهداف آمریکا در سوریه خواهد بود. سعودی‌ها می‌گویند با این اهداف، به‌ویژه محدود کردن قدرت [بشار] اسد(رئیس‌جمهور سوریه) و کاستن از نفوذ ایران هم‌نظرند.»

 در حالی‌که فرماندهان نظامی آمریکا مأموریت‌شان در سوریه را محدود به شکست داعش می‌دانند، برخی از مقام‌های دولت ترامپ تعریف‌های گسترده‌تری برای اهداف آمریکا از حضور نظامی در این کشور قائلند و این حضور را سدی علیه ایران می‌دانند؛ ضمن آن‌که، این حضور به آن‌ها برای پیشبرد اهداف آمریکا در صورت حصول سازش سیاسی در سوریه کمک می‌کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 87853
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین