جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

انفجار مخزن سوخت باعث مرگ مکانیک جوان در شاهرود شد

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شاهرود، با بیان این‌که انفجار مخزن مواد نفتی در مغازه مکانیکی باعث مرگ جوانی در این شهر شد، گفت: بی‌احتیاطی حین جوشکاری، عامل اصلی این سانحه اعلام‌ شده است.
انفجار مخزن سوخت باعث مرگ مکانیک جوان در شاهرود شد
به گزارش خدمت؛ علیرضا محمدی، ضمن بیان این‌که ظهر شنبه در پی تماس مردمی با ۱۲۵ مبنی بر انفجار مخزن مواد نفتی در یک مغازه مکانیکی، بلافاصله ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام شدند در تشریح علت حادثه، ابراز داشت: مکانیک جوان در حال جوشکاری خودرو داخل چاله سرویس مغازه بود که به‌علت وجود بشکه حاوی مواد اشتعال‌زا داخل این چاله، این اقدام وی سبب بروز انفجار و نهایت مرگ وی شده است.

وی با ابراز این‌که نوع مواد داخل مخزن مشخص نیست، افزود: بارها به ضرورت ایمنی در حین کار توصیه و سفارش شده است، اما برخی با عدم رعایت نکات ایمنی، باعث بروز خسارات جبران‌ناپذیر به خود و اطرافیان می‌شوند که از همه مردم تقاضا داریم موارد ایمنی را به‌ویژه هنگام کار با مواد اشتعال‌زا رعایت کنند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شاهرود، با بیان این‌که طی سال جاری، این سازمان در ۷۷۸ عملیات امدادی حضور داشته است، اضافه کرد: در بسیاری از موارد، با رعایت موارد ایمنی می‌توان از بروز بسیاری حوادث جلوگیری کرد؛ لذا ضمن آرزوی سال خوش برای همه هم‌وطنان، انتظار می‌رود در سال آتی، مردم نکات ایمنی را بیشتر در کار خود لحاظ کنند.

منبع: مهر
 
کد مطلب: 87852
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین