جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
۰

گفتگوی دولت با دولت؛ خواسته رئیس‌جمهور افغانستان از پاکستان

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
رئیس جمهور افغانستان در دیدار با مشاور شورای امنیت پاکستان، از نخست‌وزیر این کشور دعوت کرد تا برای آغاز گفتگوهای دولت با دولت، به افغانستان سفر کند.
گفتگوی دولت با دولت؛ خواسته رئیس‌جمهور افغانستان از پاکستان
به گزارش خدمت؛ «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در توئیتر خود اعلام کرد که سفر «ناصر جنجوعه» مشاور شورای امنیت پاکستان به کابل در راستای نشست «روند کابل» صورت گرفته است.

در ادامه این توئیت آمده است که غنی برای آغاز گفتگوهای دولت با دولت کابل - اسلام‌آباد از «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان دعوت کرده تا به افغانستان سفر کند.

این در حالی است که چندی پیش نیز «حکمت خلیل کرزی» معاون وزیر خارجه افغانستان برای شرکت در دور دوم نشست برنامه عمل افغانستان - پاکستان برای «صلح و همبستگی» به اسلام‌آباد سفر کرده بود، اما بر اساس بیانیه وزارت خارجه افغانستان در این مذاکرات هیچ پیشرفت مهمی صورت نگرفت.

برخی از کارشناسان افغان معتقدند که مسائل مهمی که درباره آن بین مقامات پاکستانی و افغان توافقی صورت نگرفته، موضوع مراکز امن تروریستی در خاک پاکستان است.

گفتنی است که روابط کابل - اسلام‌آباد به‌دلیل حملات راکتی ارتش پاکستان به شرق افغانستان و اتهام افغانستان به پاکستان درباره حمایت از مخالفان مسلح این کشور، پُر تنش است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 87849
نام شما

آدرس ايميل شما

خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟
چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد